Askerin cinneti 3 can aldı

Askerin cinneti 3 can aldı
Türkiye bugün cinnet geçiren askerin karakolu tarayarak üç arkadaşını şehit etmesini konuşuyor.

Siirt’in Pervari ilçesinde cinnet getirerek etrafına ateş açması sonucu 3 askerin şehit olmasına yol açan er Samet Maya’nın ailesiyle birlikte Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yaşadığı öğrenildi.

Siirt'in Pervari ilçesi İğneli Jandarma Karakolunda görevli asker Samet Maya, cinnet getirince üç arkadaşını ve kendisini yaralamıştı.
 
Cinnet getiren Maya’nın yaraladığı askerler, askeri helikopterle Siirt Askeri Hastanesi'ne kaldırılırken şehit olmuştu. Cinnet getiren yaralı asker ise, askeri hastanede yapılan ilk müdahalenin ardına Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Samet Maya’nın Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yaşadığı öğrenildi.

ŞEHİT ASKERLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Siirt’in Pervari ilçesinde cinnet getiren askerin etrafına ateş açması sonucu şehit olan 3 askerin kimlikleri belli oldu.

Siirt'in Pervari ilçesi İğneli Jandarma Karakolunda görevli asker Samet Maya’nın silahından çıkan kurşunlarla şehit olan 3 askerin; Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Tarlabaşı köyü nüfusuna kayıtlı İlhan Tezer, Hatay’ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü nüfusuna kayıtlı Mustafa Yelman, Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Anadolu köyü nüfusuna kayıtlı Kemal Kayar olduğu belirlendi.

Şehit 3 asker için yarın sabah saatlerinde Diyarbakır ilinde cenaze töreni düzenlenmesi bekleniyor.

Öte yandan; bunalıma giren ve silah arkadaşlarını vurduktan sonra kendini yaralayan Jandarma Er Samet Maya'nın yoğun bakımdaki tedavisi devam ediliyor. Siirt Devlet hastanesinde tedavi gören Maya’nın yarın GATA askeri hastanesine sevk edilmesi bekleniyor.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.
 
ŞEHİTİN BABA EVİNDE YAS

 
Siirt'in Pervari ilçesinde cinnet getiren askerin etrafına ateş açması sonucu şehit olan Mustafa Yelman'ın evinde yas var.

Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü nüfusuna kayıtlı olan Şehit Mustafa Yelman'ın Antakya merkezde ikamet ettikleri eve gelen güvenlik güçleri aileye acı haberi verdi. Bölgeye gelen gazeteciler, aile bireyleri olduğunu söyleyen kişiler tarafından eve yaklaştırılmadı. Şehit Yelman’ın evinin olduğu sokak yakınları tarafından trafiğe kapatılarak taziye çadırı kuruldu.
 
CİNNET GEÇİREN ASKERİN KOMŞUSU KONUŞTU
 
Siirt'in Pervari ilçesinde cinnet getirerek etrafına ateş açması sonucu 3 asker arkadaşını şehit eden er Samet Maya'nın komşusu, "Samet kardeşimiz mahallemizin bir ferdi, yeni askere gitmişti. Doğumundan bu zamana kadar elimizde büyüyen bir kardeşimiz olduğundan böyle bir psikolojik durumu ya da hareket ve halleri yoktu" dedi.

Siirt’in Pervani İlçesi İğneli Jandarma Karakolunda görevli olan Samet Maya, cinnet getirmesi sonucu İlhan Tezer, Mustafa Yelman ve Kemal Kayar isimli askerleri taradıktan sonra intihara teşebbüs etmişti. Olayda 3 asker şehit olurken, Maya ağır yaralanmıştı.

Sakarya’nın Sapanca İlçesinde yaşayan Samet Maya’nın komşusu ve Sapanca Rüstempaşa Mahalle Muhtarı Nazım Özkılıç, “Yaşanan bu olaydan dolayı çok üzüntülüyüz. Samet kardeşimiz mahallemizin bir ferdi, yeni askere gitmişti. Doğumundan bu zamana kadar elimizde büyüyen bir kardeşimiz olduğundan böyle bir psikolojik durumu ya da hareket ve halleri de yoktu. Güle oynaya askere gönderdik zaten. Ailesinin bir oğlu, bir de kız kardeşi var. 4 birey bunlar zaten annesi babası kız kardeşi ve kendisi. Mazlum bir ailenin çocuğu, agresif ya da herhangi bir pozisyonu da olmamıştır. Bundan dolayı da bu olaydan çok çok üzüntü duyuyoruz. İnşallah doğru değildir diye ümit ediyoruz. Yani inşallah sağlıklı sıhhatli şekilde geri döner. Diğerleri içinde çok çok üzgünüz. Konuşacak durumumuzda yok söyleyecek bir şey de yok. Geçmiş olsun, inşallah bu tarz olaylar tekrarlanmaz. Bu yaşanan olaydan ötürü ben de çok çok üzgünüm” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com