"Askerin kafasını kırarız, savcının cübbesini sökeriz"

"Askerin kafasını kırarız, savcının cübbesini sökeriz"
AKP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün'den çok sert açıklamalar...

AKP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, Orman ve Su Işleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte geldiği Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde aday tanıtım töreninde konuştu. Ürün çok sert açıklamalar yaptı.

"ASKERİN KAFASINI KIRARIZ SAVCININ CÜBBESİNİ ÇIKARIRIZ"

AKP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün yaptığı konuşmada "Bu milletin seçtiği iktidara yönelen askerin elindeki silahı alır, o askerinde kafasını kırarız, bu milletin seçmiş olduğu hükümete karşı darbe girişiminde bulunan savcının cüppesini de çıkarır, onun hakkında soruşturmayı açarız. Bu oyun çok ciddi, çok büyük. Bir zamanlar kandırdıkları asker kardeşlerimize yaptılar. 28 Şubat sürecindeki komutanlar aynen şöyle demişti. 'Biz medyanın gazına geldik', gelmeseydin kardeşim. Şimdi bu polis müdürleri ve savcılar diyecek." ifadelerini kullandı.

"SAVCILAR HUKUK KATLİAMI YAPTI"

"Birkaç tane yanlış yapan bürokratın yüzünden hiç kimsenin bu hükümete ve hükümetin Başbakanı'na kırılmasın" diyen Ürün, savcıların çok ciddi hukuk katliamı yaptığını ileri sürdü. Ürün, konuşmasına şöyle devam etti: "17 Aralık'ta yaptıkları tam bir hukuksuzluktur. Bunlara hesap sormazsak asıl, bu millet bize sorar, görevinizi niye yapmadınız diye. Ayarlanmış hakimler, onlar görevini yaparken HSYK'da değişiklik yaparak, o hakimi görevden almazsak, o hakimi yargılamazsak, esas bu millet bize hesap sorar. Devletin emniyet müdürlüklerinde özel odalar oluşturup, kilitlerini takıp, kendilerinden başka kimseyi sokmayan üç, beş kişinin, soruşturma yürüttüğü emniyet içerisinde oluşturulan o daireye girmezsek, bunu yapan emniyet müdürü ve polisten hesap sormazsak, bu millet bize hesap sorar." (BCE)

Yorumlar
Şenol KAHRAMAN
07 Mayıs 2014 Çarşamba 12:06
12:06
Türk askerinin yurdunda bu tür konuşma yapılamaz. konuşma yaptığın bölgeye Yunan askeride kafa kırmaya gelmişti sonlarını T.C.İnkılap tarihinde oku
78.173.6.127
Ezber Bozan
09 Şubat 2014 Pazar 15:06
15:06
Paralel Örgüt Ananaslari Türkiye'ye nasil getirdi? Vergisini verdi mi? Himmet-Bagis paralarinin faturasi var mi?
84.60.114.16
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com