Askerlik İçin Kritik Görüşme Sona Erdi!

Askerlik İçin Kritik Görüşme Sona Erdi!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in haftalık olağan görüşmesi sona erdi..

Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleşen görüşmeye Başbakan Erdoğan ve Orgeneral Koşaner'in yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Genelkurmay Personel Daire Başkanı Korgeneral Raif Akbaş ile ilgili bürokratlar katıldı.

Orgeneral Koşaner Başbakanlık Konutu'na saat 11.20'de geldi. Saat 11.30'da başlayan toplantıda Orgeneral Koşaner, tek tip ve bedelli askerlik konularında brifing verdi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda, üniversite mezunlarının 8 ay, üniversite mezun olmayanların ise 12 ay askerlik yapmasının öngörüldüğü belirtiliyor. Böylece 15 ay uzun dönem askerlik 12 aya, 6 ay süren kısa dönem askerlik ise 8 aya çıkacak.

Ayrıca, bu uygulamanın mevcut kısa dönem askerleri etkilemeyeceği ancak halen silah altındaki 150 bin uzun dönem askeri etkileyeceği belirtiliyor. Yedek subaylığın da kapsamının belli bazı meslekleri kapsayacak şekilde daraltılacağı kaydediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com