Askerlik Kanunu Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda

Askerlik Kanunu Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:"Bir Genelkurmay Başkanının terörist sıfatıyla suçlanmasından rahatsız oluruz"- "Eklemeden veya çıkarmadan dolayı kim hakkı mağdur edilmişse , bunu hakimlerin ayırması lazım. Bunu siyasetçi olarak bizim yapmamamız lazım

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Bir Genelkurmay Başkanının terörist sıfatıyla suçlanmasından rahatsız oluruz" dedi.

Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Bir Genelkurmay Başkanının terörist sıfatıyla suçlanmasından rahatsız olduklarını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bunu Sayın Başbakanımız da dahil olmak üzere, hükümetimizin üyeleri söyledi. Kuvvet komutanları 3'lü kararname ile Genelkurmay Başkanı Bakanlar Kurulu kararı ile atanır. Bu atamayla, Cumhurbaşkanı dahil olmak üzere; çünkü onun imzası ile tekemmül eder, bu kişiye olan güvenimizi gösterdik. Bu ülke için yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz. Ancak bir de yargı var. Bu yargı bizim yargımız değil ki, bu yargı Türkiye'nin yargısı. Devlet 3 ayaktan oluşuyor, yasama, yürütme ve yargı. Yargıyı ne yapacaksınız? Sonuçta bu yargının yaptığı bir eylemden dolayı bazı kararlar bozuluyor. Biz hep şunu söyledik: Millet vicdanında ne yankı, ses buluyor? Millet, tarih geçince de ortaya çıkacaktır ki en yanılmaz, doğru karar milletin verdiği karardır. Bu süre geçmiş midir? Bazı eklemeler, bazı çıkarmalar var, bilirkişi raporları... Bunu siyasetçi olarak bizim yapmamamız lazım. Bunu kimin yapması lazım? Bu eklemeden veya çıkarmadan dolayı kim hakkı mağdur edilmişse, bunu hakimlerin ayırması lazım, Türkiye hakimleri yapar. 'Hakimler, savcılar görevlerini yapmıyor' İşte o zaman da Meclis'in çalışması lazım. İdarenin daha çok güçlendirilmesi lazım. Neden? Hakim veya savcı 4 yılda bir milletine önüne gitmiyor ama yürütme 4 yılda bir milletin önüne gidiyor. Millet oylarıyla doğru yapana teşekkür ediyor ama yanlış yaparsanız da 'yanlış yaptınız' diyor.

(Seçimlerde) Yüzde 21 alanın yüzde 1'e indiğini görmüştür bu millet. ANAP, Başbakan, Cumhurbaşkanı çıkardı ama şu anda ANAP diye bir parti var mı? Bu millete güvenmek lazım, bu milletin seçtiklerine güvenmek lazım, bu milletin seçtiklerinin güvendiği hükümete de güvenmek lazım. Neden? Milletin aleyhine olacak hiç bir karara imza atmayız, milletin aleyhine olacak hiç bir eylemi de yerine getirmeyiz. Seçim sathına girdik, millete herşeyi izah edeceğiz. Geçmişte de ne yapıldığını söyleyeceğiz, bugün de ne yapıldığını söyleyeceğiz. Geçmişten bu yana kadar, millet vicdanı ne karar verdiyse yanıldığı görülmedi; İsmet Yılmaz yanılır, Haydar bey yanılır ama milletin vicdanının yanıldığı görülmemiştir."

Muhabir: Coşkun Ergül
Yayınlayan: Hüseyin Doğru

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com