Aşkın en şiir hali: "Gergedan Mevsimi"

Aşkın en şiir hali: "Gergedan Mevsimi"
Geçenhafta seyirciyle buluşan son filmi 'Gergedan Mevsimi', aşkın iyi ve kötü adamları ile dikkat çekiyor.

İran'lı yönetmen Bahman Ghobadi'nin Türkiye'de çektiği ve geçen hafta seyirciyle buluşan son filmi "Gergedan Mevsimi", aşkın iyi ve kötü adamları ile dikkat çekiyor. Senaryosu gerçek olaylara dayanan film, İran'da 30 yıl tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan İranlı şair Sahel Farzan'ın hayatının bu dönemini anlatıyor.

30 yıl sonra hapishaneden çıkan Şair Sahel (Caner Cindoruk – Behrouz Vossoughi) , kendisini öldü bildiği için İstanbul'a giden karısı Mina (Bonica Belluci) 'yı bulmak üzere İstanbul'a gelir. Burada zihninin bulanıklığını gidermeye çalışırken, yolu çocukları ve karısı ile ayrı düşmelerine neden olan gizemli bir adam ile kesişir. Ancak bu kişilerin gerçek kimliklerini anlaması uzun zamanını alacaktır. Bu adam, devrimden önce evlerinde çalışan Akbar ( Yılmaz Erdoğan ) ' dır. Sahel'e bu süreçte şiirleri yol gösterir. Eşi de onun yokluğunda hayata o şiirler ile tutunmuştur. Sahel'in de, eşinin de hayatlarını alt üst eden yabancının da buluştuğu ortak nokta ise "Aşk"tır.

Sahel, esarete aşkına kavuşmanın umuduyla dayanırken, Akbar ise bu aşk uğruna ülkesini hatta kimliğini değiştirmiştir. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com