Aşkın'dan yönetime sert eleştiri!

Aşkın'dan yönetime sert eleştiri!
Galatasaray'ın Yıllık Olağan Genel Kurulu'nda kongre üyeleri görüş bildirdi.

Galatasaray Kulübü'nün Yıllık Olağan Genel Kurulu'nda söz alan kongre üyeleri, genellikle futboldaki şike davası ve kulübün mali durumuyla ilgili görüş bildirdi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda, kulübün şike davasıyla ilgili politikasıyla genel olarak memnuniyet duyulurken, kamuoyunda dile getirilen ''Gerekirse Avrupa kupalarına 5 yıl katılmama'' şeklindeki görüşlere ise tepki gösterildi. Üyeler, bunun Türk futbolunun sonu olacağını vurguladılar.

Üyelerden Hayrettin Kozak, kulüp olarak tatlı hayallere kapılmamaları gerektiğini ifade ederek, ''Kulübün borç- alacak farkları TL olarak sürekli artmaktadır. Kulübümüzde kesinlikle tasarruf politikası uygulanmamaktadır'' dedi.

Bu arada, Türk Telekom Arena'nın ulaşım sorunlarına da dikkati çeken bazı üyeler, maça gitmenin ve stattan ayrılmanın taraftarlar için adeta işkenceye döndüğünü dile getirdiler.

TANER AŞKIN'DAN SERT ELEŞTİRİLER

Adnan Polat'ın yönetiminde yer alan isimlerden Taner Aşkın, Ünal Aysal yönetimine, mali politikaları nedeniyle sert eleştirilerde bulundu.

Aşkın, Başkan Aysal'ın en başta hisse senedi satmayıp, repo işlemi yapacağını söylemesine karşın, bugün gelinen noktada önemli hisse satışı yaptığını dile getirirken, kendisine olan güvenin azaldığını ileri sürdü. Aşkın, Aysal yönetiminin, 1 milyar lirayı aşkın piyasa değeri olan Galatasaray Sportif A.Ş.'nin değerini 400 milyon liraya indirdiğini kaydederek, mevcut yönetimin sadece bir yıl içinde kulüp değerini 650 milyon lira aşağı çektiğini ifade etti.

Aysal'ı çok başarılı bir yönetici olarak bildiğini kaydeden Taner Aşkın, ''Ancak şu ana kadar yaptıklarına baktığımızda, Galatasaray'ı sanki başka biri yönetiyor'' dedi.

Aşkın'ın sert eleştirilerini başkan Aysal ve yönetici Refik Arkan'ın zaman zaman gülümseyerek takip etmeleri dikkati çekti.

Öte yandan, bazı üyeler, Divan Restaurant'ın Türk Telekom Arena'da işletmecilik yapmasını istemediklerini söylediler. Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç'un bu restoranın ortaklarından olduğunu ileri süren bu üyeler, restoranın stattan çıkarılması yönünde istekte bulundu.

Bir üye ise, genç yaştaki Arda'nın 12 milyon dolara satılmasının ardından, 32 yaşındaki, ismini vermeye gerek duymadığı bir oyuncuya 20 milyon dolar verilmesini eleştirdi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com