Aslanapa’da “Biçerdöver operatörü yetiştirme kursu” tamamlandı

Aslanapa’da “Biçerdöver operatörü yetiştirme kursu” tamamlandı
Biçerdöver Operatörü Yetiştirme Kursu tamamlandı.

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hububat hasadı sırasında meydana gelen dane kayıplarının en aza indirilmesi amacıyla açılan Biçerdöver Operatörü Yetiştirme Kursu tamamlandı.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Ersen Atlı, “İlçemizde her yıl yaklaşık olarak 12 bin hektar hububat ekilişi yapılmakta olup bunun da yaklaşık 10 bin hektarı biçerdöverle hasat edilmektedir. Biçerdöverle hasat sırasında dane kaybının azaltılmasında en önemli etkenlerden olan biçerdöver operatörlerinin eğitilmesi amacıyla İlçe Müdürlüğümüz tarafından Aslanapa İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak ilçemizde ilk defa Biçerdöver Operatörü Yetiştirme Kursu açılmıştır” diye konuştu.
Kursa katılan ve kursta emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade eden İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Ersen, “Kursa katılım sağlayan 10 kişi, yazılı, sözlü ve uygulama sınavlarını başarı ile geçerek “Biçerdöver Operatörü Belgesi” almaya hak kazanmışlardır. İlçemizde ilk defa açılan bu kursta emeği geçen herkese teşekkür eder, kursiyerleri de katılımlarından ve başarılarından dolayı tebrik ederim. İlçe Müdürlüğümüze müracaat eden diğer 20 kişi için de en uygun zamanda tekrar kurs düzenlemeyi istiyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com