Aslan'da Flaş Gelişme!

Aslan'da Flaş Gelişme!
Önceki gün aday olmaktan vazgeçme aşamasına gelen Ünal Aysal, dün camianın önde gelenlerinin tavsiyeleri sonrası 'yola devam' kararı aldı. Aysal, salı günü adaylığını açıklayacak..

Sarı-Kırmızılı camiada, 7 Mayıs'taki seçimlerden önce, başkan adayları hareketli günler geçiriyor. Özellikle Ünal Aysal cephesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Aysal, cuma günü listesini hazırlarken karşılaştığı baskılardan ve Ali Dürüst-Adnan Öztürk arasındaki çekişmeden sıkılarak yakın çevresine, “Daha resmen aday bile değilim ama şimdiden bunaldım” sözleriyle dert yandı. Son olarak, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, Ünal Aysal'la buluşarak Abdurrahim Albayrak'ın listede yer alması için ricada bulundu. Ancak Aysal'ın bunu kabul etmediği öğrenildi.

Yönetici adayı olmak isteyenlerin, sürekli araya hatırlı şahısları sokarak listede yer almaya çalışmaları nedeniyle Ünal Aysal'ın iyice sinirlendiği ve, “Listeyi hazırlarken tamamen özgür olmam lazım. Bu böyle gitmez” diyerek, adaylıktan çekileceğinin sinyallerini verdiği öğrenildi. Bu olay gündeme bomba gibi düştü.

Şimdilik ikna oldu
Cuma akşamı yaşanan bu gelişmelerin ardından, başta İnan Kıraç olmak üzere camianın önde gelen isimleri Ünal Aysal'ı sakinleştirmek için devreye girdi. Yapılan görüşmelerde, Aysal'a listesini istediği gibi hazırlaması ve çatlak seslere kulak asmaması belirtildi. Bunun üzerine, dün sabah saatlerinde adaylık çalışmalarına yeniden başlayan Ünal Aysal'ın, listesine son şekli verdikten sonra, salı günü saat 14.00'te bir basın toplantısı düzenleyeceği kaydedildi. Bu toplantıda adaylığını resmen açıklayacak olan Aysal, yönetici adaylarını da tanıtacak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com