Asparagas haber Simav'ı böldü

Asparagas haber Simav'ı böldü
Simav’da Şerafettin Şahin adlı bir vatandaşın poşet içinde kaybettiği paranın bir gün sonra kendisine teslim edilmesi insanlık örneği olarak kabul edilirken haberin basına iki farklı şekilde yansıması vatandaşları hem üzdü hem güldürdü.
Yapılan haberin birinde kaybolan paranın günümüz rakamlarına göre 1 Milyon TL olarak bildirilmesi ve parayı bulana 100 TL ödül verilmesi gülünç bulunurken, bir başka haber ajansının aynı olayla ilgili yaptığı haberde ise poşette günümüz rakamlarına göre 2 bin TL olduğu vurgulanarak haber, “Simav’da 2 Bin Lirayı Yolda Bulan Kişi Parayı Sahibine Verdi” başlığıyla haber sitelerinde ve gazetelerde yer aldı. 
İşte ilçeyi ikiye bölen söz konusu haberin asparagas ve gerçek rakamları ifade eden haberleri:
 
İnsanlık Dersi Bulduğu 1 Milyon TL'yi Sahibine Verdi
Simav’da SGK emeklisi, 3 çocuk babası, 71 yaşındaki Ahmet Karadağ, yolda bir poşet içinde bulduğu 1 milyon TL'yi sahibi, 41 yaşındaki Şerafettin Şahin'e teslim etti. Şahin'in yoğun ısrarı üzerine Ahmet Karadağ, 100 liralık bahşişi de ısrarı üzerine kabul etti. Ahmet Karadağ, perşembe akşam namaz kıldığı camiden çıkıp, Karşıyaka Mahallesi'ndeki evine dönerken Kışla Caddesi'nde, yerde siyah bir poşet buldu. Poşetin içinde TT, dolar, euro ve bir cep telefonu olduğunu gören Ahmet Karadağ evine giderek sabahın olmasını bekledi. Dün sabah poşeti yanına alarak Simav Belediyesi'ne giden Karadağ durumu zabıtalara anlattı. Zabıtalar da Ahmet Karadağ, nakliyeci Şerafettin Şahin'in belediyeye gelerek yüklü miktarda para kaybettiğini bildirdiğini söyledi. Zabıta memurları poşet içindeki cep telefonu ile Şerafettin Şahin'e ulaştı. Müjdeli haberi duyunca belediyeye koşan ve paralarını Ahmet Karadağ'dan alan Şerafettin Şahin, içinde 1 milyon liraya yakın para bulunan poşeti kaybedince çılgına döndüğünü, her yeri arayıp bulamayınca durumu polis, belediye ve ilgili yerlere bildirdiğini söyledi. Umudunu kestiği anda sabah saatlerinde belediyeden arandığını ifade eden Şahin, Sevincimi anlatamam. Koşarak gittiğim belediyede paralarıma kavuştum. Paramı bulan Ahmet amcaya teşekkür ediyorum. Demek ki bu devirde böyle dürüst insanlar da varmış. İnsanlık ölmemiş dedi.?
Şerafettin Şahin daha sonra Ahmet Karadağ'a 100 lira vermek istedi. Ancak Karadağ kabul etmedi. Şahin çok ısrar edince de 100 lirayı kabul eden Karadağ, 'Benim yerime kim olsa aynı şeyi yapardı. Parayı almak istemiyorum. Ancak paranın sahibi ısrarcı olduğu için, onu kırmamak için aldım” dedi.
 
Öte yandan Şerafettin Şahin, bu parayı poşetle neden taşıdığı, ne yapacağı, nasıl düşürdüğü konusunda ise bilgi vermek istemedi.
 
Simav'da 2 Bin Lirayı Yolda Bulan Kişi Parayı Sahibine Verdi
Simav’da bir kişi, yolda bulduğu poşetin içindeki 2 bin lirayı sahibine verdi.
Simav ilçesinde bir kişi, yolda bulduğu poşetin içindeki 2 bin lirayı sahibine verdi.
Nakliyecilik yapan Şerafettin Şahin, ilçe merkezinde park alanındaki aracına binip, bir süre gittikten sonra, içinde para olan poşeti, aracın yanında unuttuğunu fark etti.
 
Park alanına döndüğünde poşeti bulamayan Şahin, belediyeden anons yaptırdı. Ahmet Karadağ isimli emekli vatandaşın bulup, belediyeye getirdiği yaklaşık 2 bin lira, sahibine teslim edildi.
Şerafettin Şahin, gazetecilere, parayı kaybedince çok üzüldüğünü belirterek, "Arabamı park ettiğim yerde telefonum çalınca ona cevap verirken para bulunan poşeti dalgınlıkla orada bırakmışım. Bulamadığım için belediyeye anons yaptırdım. Ümidim yoktu ancak belediyeden aradılar ve paramın bulunduğunu söylediler. Ahmet Karadağ paramı bulmuş, belediyeye getirmiş. Allah ondan razı olsun. Bu zamanda böyle dürüst insanlar da varmış" dedi. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com