At Sırtında Başbakan Erdoğan'ın Açığını Arıyor!

At Sırtında Başbakan Erdoğan'ın Açığını Arıyor!
CHP'li Ensar Öğüt, at sırtına binerek Erdoğan'ın açılışlarını yaptığı 27 tesisi köy köy dolaşıp yatırımları arıyor...

Öğüt, açılışı yapılan 27 tesisin yerlerini öğrenmek için ilk önce Ardahan Valisi Mustafa Tekmen'den toplu açılışla hizmete giren tesislerin listesini istedi. Tekman'dan yatırımların listesini alamayan Öğüt, karda at sırtına binerek köyleri tek tek dolaşmaya başladı. Öğüt, Başbakanın açtığı 27 tesisin listesinin verilmemesi durumunda TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasını isteyeceğini söyledi.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, açılışı yapılan 27 tesisin yerlerini öğrenmek için ilk önce Ardahan Valisi Mustafa Tekmen'den toplu açılışla hizmete giren tesislerin listesini istedi. Vali Tekman'dan yatırımların listesini alamayan Milletvekili Öğüt, karda at sırtına binerek köyleri tek tek dolaşmaya başladı. CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Başbakan'ın açtığı 27 tesisin listesinin kendisine verilmemesi durumunda TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasını isteyeceğini söyledi.

AT SIRTINDA TESİS ARAMAYA ÇIKTI
Ensar Öğüt, validen olumsuz yanıt alması üzerine kar nedeniyle kapalı olan yolları aşmak için at sırtına binerek açılışı yapılan tesisleri aramaya başladı. Öğüt, "Ardahan Valisi Mustafa Tekmen'den yatırımların listesini rica ettim. Önce sözlü, sonra da yazılı olarak istedim. Cevap alamayınca, araştırmaya yapmaya karar verdim. Bunun için de at sırtına binerek karda kışta vali engelini aşarak yapıldığı söylenen yatırımları bulmaya çıktım. İlk önce Göle'nin Çalıdere Köyü'ne bakacağım" şeklinde konuştu.

ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINI İSTEYECEĞİM
Göle İlçesi'ne bağlı Çalıdere Köyü'ne giderek Erdoğan'ın açılışını yaptığı menfezleri aramaya başlayan Ensar Öğüt, "Başbakan'ın Ardahan programında hizmete giren tesislerle ilgili bilgi alamıyoruz. Başbakan ve İçişleri Bakanı'ndan isteğim 27 tesisin listesini vermeleridir. Eğer 27 tesisin listesi verilmezse, TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasını isteyeceğim. Biz yapılanlara karşı değiliz ancak, olmayacak işleri yapılmış gibi göstermelerine de bir anlam veremiyoruz" diye konuştu.

BUNLARIN ÇOĞU ÖNCEDEN YAPILDI
Başbakan tarafından açılan TEDAŞ binasının 8 yıl önce yapıldığını, Türk Telekom binasının ise onarıldığını ileri süren Ensar Öğüt, Ardahan ve ilçelerinde hizmete girdiği bildirilen tesislerin kente bir kazanç getirmediğini ileri sürdü. Başbakan Erdoğan'ın Vali Tekmen'e listeyi açıklaması için talimat vermesini de isteyen Öğüt, 27 tesisi tek tek belirlemek için araştırmalarını sürdüreceğini, sonucunu da kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com