Ataç: "2011 yılında hizmet gitmeyen mahalle kalmadı"

Ataç: "2011 yılında hizmet gitmeyen mahalle kalmadı"
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 2011 yılı sonu itibariyle hizmet gitmeyen mahalle kalmadığını söyledi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 2011 yılı sonu itibariyle hizmet gitmeyen mahalle kalmadığını söyledi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Trakya Restoran'da gerçekleştirdiği basın toplantısında Tepebaşı Belediyesi'nin 2011 yılında yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili olarak basını bilgilendirdi. Tepebaşı bölgesindeki mahallelerde yapılan çalışmaların önemli ölçüde tamamlandığını vurgulayan Ataç, 'Üç yılda 220 bin ton asfalt döktük. Alt yapısı tamamlanan bölgelerde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Tepebaşı Eskişehir'de değişen yaşamın en önemli göstergesidir” dedi.
Tepebaşı bölgesinde yapılan yol yapım ve park çalışmalarının yanı sıra bölgeye kazandırılan önemli yatırımlar da basın mensuplarına tanıtıldı. Uluönder Mahallesi'nde yapılan ve yakın bir dönemde hizmete girecek olan Spor Kompleksi ve Toprak Dede Hayrettin Karaca Parkı basın mensuplarının özellikle ilgi gösterdiği alanlar oldu.
Ataç konuşmasında şunları söyledi; Kilitli Parke Taş İmalatı : 70.914,69 metre kare, Tretuvar İmalatı: 105.977,99 metre kare, Bordür İmalatı : 110,00 km. Toplam 36 okul ve 18 camide hizmet verilmiştir. Ayrıca çok sayıda camiye inşaat malzemesi yardımı yapılmıştır. 2012 yılında Yenibağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahalelsi, Eskibağlar Mahallesi, Zincirlikuyu Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Sazova Mahalelsi, Elmalık Mevkii, Yukarı Söğüt önü Mahallesi, Keskin Mahallesi, Ertuğrulgazi Mahalelsi, Muttalip Mahalelsi, Karabayır Mahallesi, Alınca Mahallesi, Emirceoğlu Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Kavaklık Mevkii ve Uluönder Mahallelerinde olmak üzere toplam 15 mahallede tretuvar ve asfalt kaplama çalışmaları planlanmaktadır. 98.259 metre kare'lik 17 adet park yapıldı. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını 9 metre kare'ye çıkartıldı. Mevcut eski parklarımızdan 14 adeti yenilendi. Toprak Dede Hayretin Karaca Parkı açıldı. Behiç Erkin Spor Kompleksi açıldı. Ayrıca Sazova Mahallesi P. Çvş. Mustafa DİNDAŞ Parkı'na 1 adet Futbol, 1 adet basketbol sahası, Karlıtepe Caddesi Dalyanönü Sokakta bulunan parkta 1 adet basketbol sahası ve Yenibağlar Mahallesi Eti Caddesi'nde bulunan parkta da 1 adet futbol sahası olmak üzere toplam 2 adet futbol, 2 adet basketbol sahası daha yapıldı. 26 parka açık alan spor aletleri monte edildi. Fevziçakmak Mahallesi Nato Sokak ve Yenibağlar Mahallesi Eti Caddesi'ndeki parklara 2 adet koşu pisti yapıldı. 11 parka çocuk oyun grubu monte edilerek, zeminleri kauçuk zemin kaplaması ile kaplandı.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com