Ataist yazardan Erdoğan'a şok cevap!

Ataist yazardan Erdoğan'a şok cevap!
Ateist, Yahudi kökenli sosyalist yazar Roni Margulies’ten Erdoğan’a: Bu sözlere güler geçerim, ciddiye almam!

Sansürsüzhaber  Ahmet Hakan Tarafsız Bölge’de Erdoğan’ın, “Dindar nesil yetiştireceğiz, çocuklarımız ataist, tinerci mi olsun” sözünü masaya yatırdı.  İlahiyatçı yazar Ali Rıza Demircan, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Sakarya Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi hocası Recep Kaymakcan, yazar İhsan Eliaçık, Prof. Dr. Yasin Ceylan, Prof. Dr. İştar Gözaydın Savaşır gibi konuklarının yanı sıra ateistliğiyle bilinen Taraf yazarı Roni Margulies açıklamalarıyla Erdoğan’ı çok sert bir dille eleştirdi.

İşte ateist Taraf yazarının o açıklamaları:
ERDOĞAN’IN SÖYLEDİĞİ YAGIN BİR İNANIŞ!
“Din olmazsa ahlak olmaz, din olmazsa insanlar tinerci olur” bu Müslümanlar arasındaki yaygın anlayışı gösteriyor.  Dindarlığın tersi tinercilik mi olacak buna hadi canım demek kolay ama bu yaygın bir inanış. Bu bana çok gülünç geliyor.  

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İNANÇLI AMA AHLAKSIZ İNSAN YOK MU?
Batıda kiliseye gitme oranı çok düşük, kiliseye gitmeyenler ahlaksız diyebilir miyiz? Dindar olmayan insanlar da ahlak yok mu? Dindar insanlardan da bazılarının nasıl ahlaksız olduğunu görmüyor muyuz? Ekonomik nedenlerle birçok hata  yaptıklarını görmüyor muyuz? Şimdi bunu Müslümanlar üzerine almasın hemen.  Batıda da bunun pek çok örneğini görüyoruz.  Manastırlarda çocuk büyütülen yerlerindeki cinsel rezalet ilk aklıma gelen örnek.

ERDOĞAN’A GÜLÜP GEÇİYORUM
Başbakan dese ki ben dindar insanların, dindar olmak isteyenlerin önünü açacağım dese ben onun yanında olurum.  Ama “Ben sizin çocuklarınızı dindar yetiştireceğim” dediği  zaman ben buna güler geçerim, ciddiye almam. (SYO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com