Ataklı: "Gül'le Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı konuşmuş"

Ataklı: "Gül'le Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı konuşmuş"
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı, Abdullah Gül'e şikayet etti..

Aylar önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine Çankaya Köşkü'ne çıkan ve yaklaşık 40 dakika Köşk'te kalan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Gül'le görüşmesinin ayrıntıları ortaya çıktı.

Vatan gazetesi yazarı Can Ataklı bugünkü köşesinde bilinmeyen bir detaya yer verdi ve Kılıçdaroğlu ile Gül'ün, o görüşmede Erdoğan hakkında konuştuklarını açıkladı.

İşte Ataklı'nın o yazısı:

Kaynağım eski bir siyasetçi. İyi yerlerden haber alır. Boşa konuşmaz, bugüne kadar verdiği medyaya sızmamış bazı bilgilerin yanlış çıktığını hiç görmedim.

Bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edilmişti. Görüşmeden sonra basına yapılan açıklamada ağırlıklı olarak terör konusunun görüşüldüğü belirtilmişti.

Elbette bu tür görüşmelerden sonra yapılan resmi açıklamalar o yönde olur. Detay verilmez, görüşme ana hatlarıyla kamuoyunun bilgisine sunulur.

Oysa herkes bilir ki, baş başa görüşmede çok daha farklı konular konuşulmuştur.

İşte Gül- Kılıçdaroğlu görüşmesinde de sadece terör konuşulmamış. İki siyasetçi Başbakan Erdoğan üzerine de biraz sohbet etmişler.”

'BAŞBAKAN ÖYLE BİR KARŞILIK VERİYOR Kİ..'

Konuyu Kemal Kılıçdaroğlu açmış. Başbakan'ın ortamı sürekli gerdiğini belirterek "Biz ne kadar sorumlu olmaya çalışırsak çalışalım Başbakan öyle bir karşılık veriyor ki, ne yapacağımızı şaşırıyoruz" demiş.

Başbakan'a güvenmekte zorluk çektiklerini söylemiş Kılıçdaroğlu ve "Tayyip Bey'in bir dediği bir dediğini tutmuyor. Bir söz veriyor, inanıyoruz; sonra bir anda ve çok öfkeli biçimde ya bana ya partime ya da partinin geçmişine yönelik ağır sözler söylüyor" diye devam etmiş.

'ERDOĞAN İKTİDAR GÜCÜNÜ KULLANIYOR'

“Kılıçdaroğlu bu durumda gerginliğin hiç bitmediğini, ama Erdoğan'ın iktidar gücünü kullanarak kamuoyu nezdinde hep üstün gibi görüldüğünü söyleyerek bundan şiddetli bir rahatsızlık duyduğunu dile getirmiş.”

'BİZE ÖYLE AĞIR SÖZLER SÖYLEDİ Kİ İPLER KOPTU'

Yemin kirizinde de bunu yaşadıklarını kaydeden Kılıçdaroğlu "Başbakan'a güvendik, AKP heyeti ile oturup bir mutabakat metni hazırladık. Tutuklu milletvekilleri konusunu yumuşak bir geçişle halledeceğimizi düşündük. Ancak Başbakan hiç akla hayale gelmeyecek biçimde öyle bir öfke gösterisi yaptı, bize karşı öyle ağır sözler söyledi ki bütün ipler koptu" demiş.

Kılıçdaroğlu bu durumu Erdoğan'ın çok ciddi bir sağlık sorunu olduğu şeklinde yorumlamış, daha o tarihlerde.

GÜL, KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK VERDİ

Kılıçdaroğlu'nun bu yakınmalarına Cumhurbaşkanı Gül de destek vermiş.

Gül, her görüşmede Tayyip Erdoğan'a daha sakin olması gerektiğini hatırlattığını belirterek "Benimle konuşurken pek karşı çıkmıyor, ama sonra bir bakıyorum yine çok öfkeli ve sert konuşmalar yapıyor. Ben de çok şaşırıyorum" diye konuşmuş.

Gül Kılıçdaroğlu'nu belki de teselli etmek için "Ama Tayyip bey bu, siz de tanıyorsunuz, bir dakikası bir dakikasına uymuyor, ne yapalım ki bu böyle" demiş.

Siyasetçi dostumun anlattıkları bunlar. Elbette tırnak içindeki sözler bire bir sözler değildir. Bu anlama gelen sözlerdir.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com