“Ataları bu duruma düştü mü hiç”

“Ataları bu duruma düştü mü hiç”
Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın Erbil'e gidişine Bağdat yönetiminin izin vermemesini yorumlayan Kılıçdaroğlu, ''Bakan nasıl içine sindiriyor bilemiyorum. Geçmişe baksınlar, kendi ataları bu duruma düştü mü hiç" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerle bir araya gelerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
 
Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın Erbil'e gidişine Bağdat yönetiminin izin vermemesini yorumlayan Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bırakın Irak’ı, herhangi bir ülkeye giden bakan geri döndürülmemiştir. Dış politikada Türkiye’nin böyle bir tabloyla karşı karşıya bırakılmasını içime sindiremiyorum. Bakan nasıl içine sindiriyor bilemiyorum. Geçmişle övüneceksiniz. Geçmişe baksınlar, kendi ataları bu duruma düştü mü hiç."
 
Kılıçdaroğlu, Irak Başbakanı Maliki'nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ülkesine davet etmesi konusunda "Irak daveti yeni değil. Defalarca davet gelmişti ama koşullar uygun olmadığı için gidememiştim. Bağdat'a uçakla gitmeyi, oradan karayoluyla Türkiye'ye dönmeyi istiyorum. Kerkük'e de, Erbil'e de koşullar uygun olursa uğramak isterim" diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com