Atalay: "Jeotermal kaynaklar bir an önce hayata geçirilmeli"

Atalay: "Jeotermal kaynaklar bir an önce hayata geçirilmeli"
AKP Kütahya Belediye Başkan Aday Adayı Dr. M.Altuğ Atalay, Kütahya’nın jeotermal kaynaklarının bin an önce hayata geçilmesi gerektiğini söyledi.

Seçim çalışmalarını dernek ve odaları ziyaret ederek sürdüren Atalay, "Seçilirsem, işe başlar başlamaz küçük ama önemli faaliyetlerle halkımızın ihtiyaçlarını karşılamaya başlayacağız. Bunlardan ilki su faturalarındaki katı atık bedellerini ve su fiyatlarını halkımızı üzmeyecek en makul seviyeye getireceğiz. Bizim anlayışımız; belediye ve belediyeye ait şirketler de dahil olmak üzere kamu kurumlarının tamamının kuruluş ve var oluş amaçları vatandaşlara hizmet etmektir. Kamu kurumlarında vatandaşa hizmet götürülürken kar amacı güdülemez, söz konusu hizmetse ve vatandaşın rahatı, güvenliği, sağlığı ise gerisi teferruattır. Bizim bundan önceki anlayışımız da buydu, bundan sonrakide böyle olacaktır" dedi.

Alataly, şöşle konuştu: "Sevgi yolu ve Atatürk Bulvarı olmak üzere, gençlerin rahatça kullanabilecekleri ve aileleri veya birbirleri ile iletişim kurabilecekleri, bilgi sağlayabilecekleri ücretsiz wireless internet alanları sağlayacağız. Şehrin üç farklı bölgesine geniş meydanlar yapacaklarını, her kesim vatandaşımızın rahatlıkla oturup güzel vakit geçirebileceği, misafirlerini ağırlayabileceği bu meydanları gece gündüz hareketli tutacak şekilde şehir planlamacılar ile birlikte planlıyoruz şeklinde konuştu. Ayrıca küçük bir değişiklikle tarihi değerlerimizden olan Rüstem Paşa Medresesi'ni ismine ve tarihi önemine yakışır bir kültür merkezine dönüştüreceğiz, şehiriçi ulaşımı hafif raylı sistemi kurarak çözeceğiz, metro ilin şu günkü durumuna göre çok masraflı ve sürdürülemez olacağı için gündeme getirmeyeceğiz, bu işi otobüs sahiplerini de dışlamadan yapacağız" ifadelerini kullandı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com