Atalay, Kütahya basınıyla buluştu

Atalay, Kütahya basınıyla buluştu
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Kütahya’da yerel basın temsilcileriyle buluştu.

Kütahya’da yerel basınla buluşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, "Kanun değişikliğiyle bütün illerimizde, ilçeleri de kapsayan temsilciliklerimiz olacak" dedi. Atalay, bütün illeri ziyaret edip basın kuruluşu temsilcileri ve meslek örgütleriyle bir arada olmaya çalıştıklarını kaydetti.
 
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Hilton Garden Inn Kütahya otelinde, ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldı.
 
“BASIN İLAN KURUMUNA 4 ŞUBE DAHA”
 
“Gidemediğiniz yer sizin değildir” ifadesinden hareketle Türkiye’de bütün il ve ilçeleri ziyaret etmeye çalıştıklarını bildiren Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, “Bizim Basın İlan Kurumu olarak Kütahya’da şubemiz yok. Bu bir gerçek. Burada şubemiz yok diye ilgisiz kalmıyoruz. En ücra köşedeki meslektaşlarımızla ilgileniyoruz. 1961 yılından bu yana hizmet veren Basın İlan Kurumunun 12 tane şubesi vardı, 32’ye çıkardık. Yeni Büyükşehirler içerisinde 4 tane daha şube açmadığımız il var. Onları da ilave edersek 36 olacak. Bunun dışında kanun değişikliğiyle bütün illerimizde, ilçeleri de kapsayan temsilciliklerimiz olacak. Valilerimiz ve onların halkla ilişkiler müdürleri veya müdirelerinin fedakarlık ve az kadrolarla yürüttüğü işlemleri kendimiz yürüteceğiz. Böylece basın çalışanlarımıza daha yakın olacağız. Basın İlan Kurumu, İstanbul'dan Türkiye'yi yönetemez, bu mümkün değil. Sadece 3 ili var kabul ederek diğer illeri görmezlikten de gelemez. Büyük bir zenginliğimiz var. Bütün Anadolu'yu şaha kaldırmanın yolu, oradaki basını güçlendirmektir. Özgürlükçü, hür haberciliği ve yorumlarını yapabilmesini, demokrasiyi en ücra köşelerde işler hale getirebilmek için fonksiyonunu azami yerine getirebilmesini sağlayacak tedbirleri almaktır. Bu açıdan da Basın İlan Kurumu olarak gerek cemiyetlerimiz gerekse bütün basınımızla iş birliği yapacağız" dedi.
 
"YÜK OLMAYA DEĞİL, YÜK ALMAYA GELİYORUZ"
 
"Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz" sloganıyla hareket ederek, bütün illeri ziyaret edip basın kuruluşu temsilcileri ve meslek örgütleriyle bir arada olmaya çalıştıklarını anlatan Atalay, “Ziyaretlerimizde, sorunları dinleyip, bize sunulan teklifleri alarak bizim de varsa tekliflerimiz, düşüncelerimiz, onları da sunuyoruz. Bütün kamu yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, hepimiz bu ülkenin parçasıyız. Hepimiz geleceğin Türkiye'sini inşa etmeye, gençlerimizi, çocuklarımızı daha iyi şartlarda yetiştireceğimiz ortamları hazırlamaya çalışıyoruz. Herkes kendi görevini yapsın. Kamu yöneticileri ya da elinde güç olanlar basına sansür uygulamasın, baskı yapmasın. Basın da elindeki silahı başkaları aleyhinde şantaj haberciliğine, yalan haberciliğe, iftira haberciliğine dönüştürmesin, yorumlarında hakaret etmesin. Birbirimizi anlayalım ve el ele, kol kola çalışalım” diye konuştu.
 
“KÜTAHYA’DA MESLEKTAŞLARIMIZLA BULUŞMAKTAN MEMNUNUM”
 
Kentlerin gelişip büyümesinde basına önemli görevler düştüğünü anlatan Atalay, Kütahya Valimizle görüştüğümüzde Kütahya’da işsizlik sorunu değil, işçi sorunu olduğunu söylemesi bizleri sevindirdi. Kütahya şaha kalkmış, uçuyor da bizim haberimiz yokmuş. Burada basına çok büyük görevler düşüyor. Bu şehri tanıtacak en büyük realite basındır. Kütahya basını bu görevi en iyi şekilde yapıyor ki bu kadar mesafe alındı. Bu kadar güzel kardeşlik ortamında da yapılmayacak güzellik yok. Gazeteciler Cemiyeti Başkanını takdir ediyorum. Hem bir bilim adamı hem cemiyet başkanı. Bütün meslektaşlarımızla burada birlikte olmaktan son derece memnunum” şeklinde konuştu.
 
“KÜTAHYA BASINI NE YAZIYORSA DOĞRUDUR”
 
Düzenlenen basın buluşması toplantısına katılan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi de Kütahya basınından ve yaptığı işlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Vali Kenan Çiftçi memnuniyetini ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi; “Kütahya’da yaklaşık 2 yıldır görev yapıyorum. Kütahya basınının gerçek olmayan, yalan haber yaptığına şahit olmadım. Kütahya’da basın ne yazıyorsa kesinlikle doğru yazıyorlar. Onun bilincindeyiz. Kütahya basını yerel yöneticilerle vatandaş arasında “köprü olma” vazifesini gerçekten en iyi şekilde yerine getiriyor” dedi.
 
“DAHA İYİ HİZMET İÇİN YEREL BASINA DESTEK ŞART”

 
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tuınçoğlu da Kütahya’yı ziyaret eden Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay’a teşekkür ettiğini söyledi. Kütahya basının fedakarca görev yaptığını anlatan Cemiyet Başkanı İhsan Tunçoğlu, “Kütahya basını hiçbir zaman art niyet taşımadan, yıkıcı olmadan olumsuzlukları yapıcı bir dille eleştirerek, tenkit ederek sorunun çözülmesi noktasında çalışmıştır, bundan sonra da öyle olacaktır. Kütahya’da gerçekten de güçlü bir basın var. Bunu memnuniyetle ifade ediyorum. Hem gazete sahipleri arkadaşlarımız hem de çalışan konumundaki arkadaşlarımız “memleket sevgisi ve meselesi”ni ön planda tutarak çalışmaktalar. Arkadaşlarımızın daha iyi hizmet verebilmeleri için mutlaka ilan, abone, reklam gibi konularda desteklenmesi gerekmektedir” diye konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay'a, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu tarafından cemiyet rozeti takıldı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com