Atalay ve Kılıç hakkındaki gensorular reddedildi

Atalay ve Kılıç hakkındaki gensorular reddedildi
İki önemli gensoru iktidarın oylarıyla reddedildi.

Meclis Genel Kurulu’nda, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ve 32 milletvekilinin; Deniz Feneri Derneğiyle ilgili soruşturma sürecine müdahil olarak görevini kötüye kullandığı iddiasıyla Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hakkında gensoru açılmasına ilişkin verdiği önerge AKP oylarıyla reddedildi.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart,
doğrudan ya da dolaylı olarak çıkar ilişkileri ağını, kirli ilişkiler ağını devlet nüfuzunu kötüye kullanmak suretiyle himaye edildiğini belirterek, ”Bulgular bu yöndedir. Gelin, Beşir Atalay’ın hukukunu korumak adına, şaibelerden temizlenmesi adına bu iddiaların tahkikine imkân tanıyın” dedi.

ALTAN TAN HİKAYE ANLATTI

Konuşmasına bir hikaye anlatarak başlayan BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, şöyle dedi:
“Ağanın birisi 100 tane koyunu keçiyi bir çobana vermiş. Çoban da bitirim bir tip. Uzun süre sonra ağa çobanı çağırmış. Çoban topal bir keçi ve bir kase yoğurt ile gelmiş. Ne oldu diye sormuş. Kurt kaptı, uçurumdan atladı, 1 keçi kaldı. Sütünü sağdım bir kase yoğurt yaptım bunu sana getirdim. Ağa yoğurt kasesini çobanın yüzüne atmış. Çoban da yüzünü silip Allah’a çok şükür bu hesaptan da yüzümün akıyla çıktım demiş.”

MHP’Lİ DURMAZ: BAKANI KINIYORUM

MHP Yozgat Milletvekil Sadir Durmaz da, Bakan Atalay’ın salonda olmaması nedeniyle oturuma gelmesi için ara verildiğini hatırlatarak, “Bu tutumunu kınıyorum” dedi.

Deniz Feneri olayında yüzyılın dolandırıclık iddiasının haklı ve yerinde bir iddia olarak değerlendirilmesini isteyen Durmaz, "Sayın atalay ve suç ortakları yıkım projesinin hesabını vercek. Çadır mahkemelerinde değil gerçek Türk mahkemelerinde olacaktır” dedi.

İNCE: KİLİSE KARANLIK PAPAZ SAĞIR HAVA KURŞUN GİBİ AĞIR

Sataşma nedeniyle söz isteyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Rahmetli dedem bana şöyle tanımlardı derdi ki, şu ailenin çocuklarına dikkat, yavuz hırsız ev sahibini bastırır, derdi. Korkum şu siz kendinizi dindar olarak tanımlıyorsunuz aynı zamanda da yolsuzluk üzerinize yapışıyor. Kilise karanlık, papaz sağır, hava kurşun gibi ağır bağır bağırıyorum sizi vicdanlı olmaya çağırıyorum” diye konuştu.

İnce, “Siyasetin şöyle bir hakkı yok, Biz hesabı Allah’a veririz, yok böyle bir şey. Allah’a herkes hesap verecek. Siyasetçi mahkemeye de hesap verecek parlamentoya da hesap verecek, gelecek burada masal anlatmayacak. Sen masal anlattın" diye itiraz etti.

Görüşmelerin ardından Atalay, hakkındaki gensoru önergesi reddedildi.

Suat Kılıç hakkında gensoruya da ret

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

Genel Kurul'da, CHP'nin, Kılıç hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmaması konusunda, CHP, MHP, BDP ve AKP grupları adına yapılan konuşmaların ardından, Bakan Kılıç, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Görüşmelerin tamamlanmasının ardından Genel Kurul'da yapılan oylamada, gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com