Atalay'a yoğun baskı!

Atalay'a yoğun baskı!
TFF Başkanı Aydınlar'ın istifasının ardından yeni adaylar çıkmaya başladı...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın sürpriz istifasıyla boşalan federasyon başkanlığı için adaylar çıkmaya başladı. Ancak adayların isimleri ortaya çıkmasına rağmen futbol kamuoyunun ortak kararı Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay ismi açık farkla öne çıkıyor. Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasından sonra adı tekrar Futbol Federasyonu Başkanlığı için geçen GSGM'nin eski efsane Genel Müdürü Mehmet Atalay'a kulüplerden yoğun baskı geldiği öğrenildi.

Geçirdiği kaza sonrası Ankara'da istirahat eden Atalay'ın spekülasyonlara sebebiyet vermeme adına telefonlarını kapalı tutuyor. Süper Lig, Bank Asya 1.Lig ve Spor Toto 2.Lig takımları yöneticileri tarafından başkanlığa aday olması için arandığı ve bu konuda ısrarcı oldukları öğrenildi. Atalay, bilindiği gibi daha önce Mehmet Ali Aydınlar ve Göksel Gümüşdağ'ın adaylığından sonra futbolda bölünmeye ver vermemek için adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. Başkan adaylığını geri çekmesinden 3 ay sonra biraya geldiğimizde yaptığımız sohbette, 3 Temmuz ile ilgili sürecin uzamasının hiç kimseye yarar sağlamayacağı, en kısa sürede karar verilmesinin Türk Futbolunun hayrına olacağını söylemişti. Atalay göreve gelirse kısa sürede karar verebilecek mi? Bu soruların cevabı aday olduktan sonra tarafımızdan da kendisine sorulacak.

TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ BİLİR DEMİŞTİ

Atalay'ın daha önce yapılan röportajlarda, "Ben hiçbir zaman zordan kaçmam. Görevimi yaparken kanunları uygulama adına da kimseden de çekinmem. Bütün kulüplere aynı mesafedeyim. Türk futbolu gibi çok büyük bir kaosun içinde. Bu olayı sağlıklı bir çözüme kavuşturmak kolay iş değil. Ancak tarihimize baktığımızda büyük adamlar hep böyle zor şartlarda ortaya çıkmış ve çözümler üretmiştir. Bu anlamda, sonu nereye varırsa varsın hiçbir zaman görevden kaçmam. Ancak biz yaklaşık 20 yıl önce Sayın Başbakanımızla yola çıktık. O bizim her zaman teknik direktörümüzdür. Şu anda bir görevim var. Ne isterse, nasıl düşünürse, bizlere ne görev verirse onu yaparız" diye konuşmuştu.

Ancak bu kez durum daha da farklı. Göksel Gümüşdağ'da başkan adayı olmayacak. Mehmet Atalay, kulüplerden gelen ısrarlı başkanlık teklifini mutlaka teknik direktörümüz dediği Recep Tayyip Erdoğan'a aktaracaktır. Atalay için ne görev verilecek hep birlikte göreceğiz. Telefonla görüştüğümüz kulüp başkanları isimlerin şimdilik açıklamaması kaydıyla yaptıkları açıklamada, Atalay'ın başkanlığına kimse hayır diyemez. Ancak Atalay bu sıkıntılı sürecin içine girmek ister mi? diyerek olayın boyutunu ortaya koyuyorlar.

KURULLARI OLUŞTURMAK 1 HAFTALIK BİR ZAMAN

Mehmet Atalay'ın 27 Şubat 2012 tarihinde yapılacak seçimlerde başkan adayı olması durumunda kurulları oluşturmak için uzun bir zamana ihtiyacı olmadığı, sadece 1 haftalık bir zaman içinde kurulları oluşturabileceğini ifade ettiği öğrenildi. Atalay daha önceki adaylık döneminde kafasında oluşturduğu listeyi hayata geçireceği vurgulandı. Ancak yinede son kararı başbakandan gelen işaretten sonra vereceği yorumları yapılıyor. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com