Atama bekleyen hafızlardan basın açıklaması

Atama bekleyen hafızlardan basın açıklaması
Afyonkarahisar'da atama bekleyen hafızlar, basın açıklaması yaptı.

Afyonkarahisar'da atama bekleyen hafızlar, basın açıklaması yaptı. Mele'lere tanınan hakkın kendilerine de tanınmasını talep eden hafızlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan destek istedi.
Atama bekleyen hafızlar adına konuşan Diyanet-Sen Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Elmas, sözleşmeli personel alımı ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'nın son dönemde bir çalışma içerisine girdiğini ifade ederek, yerele inme adına bin adet Mele alımı yapılacağını dile getirdi. Hafızların da bu şekilde bir yapılanma ile topluma ve millete kazandırılmasını isteyen Elmas, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu konuya yönelik çalışmaları olduğunu biliyoruz. Başkanımız Mehmet Görmez'in hafızlarla ilgili
beyanatlarını da dikkate alarak fikirlerinin yazıya yansıtılmasını ve bu şekilde de hafızların kadroya alınması noktasında çalışmalar yapılmasını bekliyoruz. Bu haktan hafızların mahrum bırakılmamasını istiyoruz. Hafızların en temel hakları olan cübbe ve sarıklarını kalıcı olarak giymelerini bekliyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com