Atama Krizi Sürüyor!

Atama Krizi Sürüyor!
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine Çankaya Köşkü'ne gitmişti. Orgeneral Koşaner, köşkten ayrılarak Genelkurmay Başkanlığı'na geldi..

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine Çankaya Köşkü'ne gitmişti. Orgeneral Koşaner, köşkten ayrıldı. Koşaner'in ne gerekçeyle köşke çıktığı bilinmiyor.Çankaya Köşkü'ne çıkması ise sürpriz bir ayrıntı olarak değerlendirildi.

YAŞ kararnamelerinin Cumhurbaşkanlığına iletilirken Milli Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı çıkar. Ancak sürece bakıldığında ise Kara Kuvvetler Komutanı Org. Işık Koşaner Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmek üzere Çnakaya Köşkü'ne çıktı.

Orgeneral Işık Koşaner köşkten ayrıldıktan sonra Genelkurmay Başkanlığı'na gitti. Org. Koşaner'in Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi yaklaşık 40 dakika sürdü.

KOŞANER'İN ÇANKAYA KÖŞKÜNE ÇIKMA NEDENLERİ

Kara Kuvvetler Komutanı Org. Işık Koşaner'in Çankaya Köşkü'ne çıkması nedenlerine ise bakıldığında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atilla Işık'ın emeklilik istemesi sonrası gelişen durum hakkında bilgi vermesi diğeri ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaşanan gerginlik ve sürpriz gelişmelerle ilgili olarak Koşaner'den bilgi almak istemesi olarak da değerlendirilebilir.

Bu arada Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ise Başbakanlık'tan ayrılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com