Atasay Kuyumculuk'a reklam cezası

Atasay Kuyumculuk'a reklam cezası
Ünlü altın firması reklam şirketinin kurbanı oldu

Atasay Kuyumculuk'un Sevgililer Günü reklamı mahkemelik oldu. Sonsuz Aşk bileziği için çakilen reklam filmi reklam mevzuatına aykırı olduğu için 66 bin lira idari para cezasına çarptırıldı.

2013 Sevgililer Günü’nde çeşitli televizyon kanallarında yayınlanan “750 lira ve üzeri tüm alışverişlerde ‘Sonsuz Aşk bileziği’ Atasay’dan size hediye” reklamı Atasay Kuyumculu'a pahalıya patladı. Mahkeme tarafından 66 bin lira para cezasına çarptırılan firma reklam filminde kendilerinin bir kusurunun olmadığını, tüm sorumluluğun Kurgu Yapımcılık isimli prodüksiyon şirketinde olduğunu belirterek itirazda bulundu.

Yaptıkları itiraz kabul edilmeyen firma aradan 6 ay geçtikten sonra ödediği para cezasının prodüksiyon şirketinden tahsili için dava açtı. Dava dilekçesinde, “Sevgililer Günü’ne özel çekilen bu reklam filminin çekimi, filmin yazılı ve görsel medyaya sunulması dahil tüm süreç davalı prodüksiyon şirketi tarafından yerine getirilmiştir. Bu filmin reklam mevzuatına aykırı olması nedeniyle bakanlığa ceza ödenmek zorunda kalınmıştır. Reklam filmi, müvekkil Atasay Kuyumculuk tarafından hazırlanmamıştır. Tüm sorumluluk davalı şirkettedir. Bakanlığa ödenen idari para cezasının davalı şirketten tahsilini istiyoruz” denildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com