Atatük Parkı pislik içinde...

Atatük Parkı pislik içinde...
Kütahya Belediyesi tarafından Yunus Emre mahallesinde 2006 yılında yaptırılan ve yatılı eğitim gören Tekel İlköğretim Okulu yan tarafında bulunan Atatürk Parkı, içinde bulunduğu durum nedeniyle tepki topluyor.
Mahalle  sakinleri, parkın bilinçsiz vatandaşlar tarafından kirletildiğini belirterek, parkın temizliğini düzenli yapmadığı gerekçesi ile Kütahya  Belediyesi'ne de tepki gösteriyorlar.
Kütahya'nın en büyük çocuk parklarından birisi olarak gösterilen Yunusemre Mahallesi Haymaana Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Parkı ilgisizlik ve bakımsızlıktan yanı sıra tinerci gençlerin yuvası haline geldi. 
Bu parkın düzenli olarak temizlenmesini isteyen vatandaşlar, “Bu park, Kütahya  halkının  yoğun olarak faydalandığı bir park.  Görevliler buradaki tabloyu görseler  bize hak vereceklerdir. Niçin bu park bu halde? Neden temizlenmiyor?” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
Mahalle sakinleri ise geçtiğimiz yıllarda parkta görevlinin bulunduğu ancak  şu anda böyle bir kişinin bakmadığını, dolayısıyla parkın kullanılmaz hale geldiği belirttiler. Çocukların kullandığı malzemelerin kırıldığını, parkın duvarlarının istila edildiğini, kamalyaların söküldüğünü,  her tarafta çöp yığınlarının ve sanki taş ardiyesine benzediğini belirttiler.  
Ayrıca  mahalle sakinleri bu parkın yanında yatılı kalmakta bulunan bir çok çocuğun bulunduğunu, bu çocukların bu parkta eğlendiklerini ve vakitlerini geçirdiklerini, bu ilgisizlik ile bu çocuklara ceza mı verilmeye çalışıldığını, zaman zaman gelen tinerci gençlerin ise burada bulunan çocuklar içi tehlikeli olabileceğini yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını beklediklerini  söylediler.  
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com