'Atatürk Anıt'ı nerye inşaa edilsin?

'Atatürk Anıt'ı nerye inşaa edilsin?
Kütahya Valiliği, Kütahya'ya inşa edilmesi planlanan Atatürk Anıtı'nın yerinin belirlenmesi için anket çalışması başlattığını duyurdu. Kütahya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kütahya'nın tarihsel ve kültürel geçmişini temsil edec

Kütahya Valiliği, Kütahya'ya inşa edilmesi planlanan Atatürk Anıtı'nın yerinin belirlenmesi için anket çalışması başlattığını duyurdu.
Kütahya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kütahya'nın tarihsel ve kültürel geçmişini temsil edecek yeni bir Atatürk Anıtı yaptırılmasına karar verilerek heykeltıraş Mustafa Kemal Altınsoy'a hazırlatılan anıt maketinin, Kütahya Anıt Yaptırma Kurulunca uygun görüldüğü ve halkın beğenisine sunulduğu açıklandı.
Yapılacak yeni heykelin, Mustafa Kemal Atatürk'ün Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı temel atma törenindeki resmini içeren bir figür, onun Türk milli eğitimine verdiği önemi vurgulayan bir erkek ve bir kız öğrenci figürü ile Kütahya'da havacılığın geçmişinin 100 yıla yaklaşması nedeniyle bu olguyu temsil eden bir asker figüründen oluştuğu ifade edilen açıklamada, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulunuldu:
''Yapılması planlan yeni Atatürk Anıtı'nın yaptırılacağı alan konusunda halkımızın düşüncesi önemsenmektedir. Yeni anıtın Hükümet Konağı önüne (mevcut yerine) veya kentimizin başka bir meydanına yaptırılması konusunda görüşlerin, 'www.kutahya.gov.tr' internet sitemizdeki ankete katıl düğmesi ile ulaşılacak ankete oy vererek belirtilmesi gerekmektedir. Anketimiz 7 Martta mesai bitiminde sona erecektir. Ankete oy verme sınırlandırılmamıştır. Fakat anketi suiistimal eden IP'den gelen oylar geçersiz sayılacaktır.''
''Hükümet Konağı önüne (mevcut yerine) konulsun'' ve ''Kentimizin başka bir meydanına konulsun'' seçenekleri bulunan ankete ilk giriş yapan 16 kişiden 12'si (yüzde 75) Hükümet Konağı önünü, 4'ü ise (yüzde 25) kentin başka bir meydanını tercih etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com