Atatürk Havaalanında bomba paniği

Atatürk Havaalanında bomba paniği
Atatürk Havaalanı'nda THY'nin uçaklarında bomba arandı

Atatürk Havalimanı'ndan Almanya'nın değişik kentlerine gidecek uçaklarına yönelik olarak kimliği belirsiz bir kişi tarafından bomba ihbarı yapıldı. İhbar üzerine polis THY'nin Hamburg, Berlin, Frankfurt, Stuttgart ve Münih seferini yapmaya hazırlanan uçağında bomba araması yaptı. Yaklaşık 4 saat süren aramalarda bomba bulunamadı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda akşam saatlerinde Almanya'ya gidecek uçaklara yönelik olarak yapılan bomba ihbarı üzerine hareketli dakikalar yaşandı. Havalimanı müşteri ilişkileri telefonuna akşam saat 18:30 sıralarında Almanya uçaklarına yönelik yapılan bomba ihbarı üzerine harekete geçen Atatürk Havalimanı emniyet birimleri, kalkış için hazırlık yapan Türk Hava Yolları'na ait beş uçagın kalkışına izin vermeyerek durdurdu.

THY'nin saat 19:00 ile 19:40 arasında İstanbul'dan Almanya'nın Berlin, Frankfurt, Hamburg, Stuttgart ve Münih'e gidecek uçakları güvenli bir park alanına çekilerek bagajları ve yolcuları uçaklardan indirilerek bomba uzmanı ekipler tarafından tekrar aramadan geçirildi. Yaklaşık dört saat süren aramaların ardından uçaklarda bomba izine rastlanılmazken ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com