Atatürk Havalimanı'nda "Mahkum uçağı" alarmı

Atatürk Havalimanı'nda "Mahkum uçağı" alarmı
Diyarbakır'dan İzmir'e mahkum taşıyan yolcu uçağı, sis nedeniyle zorunlu olarak İstanbul Atatürk Havalimanı'na indi.

Diyarbakır'dan İzmir'e mahkumları taşıyan uçak, sis nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı'na inmek zorunda kaldı.

Uçak indikten sonra jandarma ve polis, uçak çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Diyarbakır’dan İzmir’e mahkum taşıyan Anadolujet’e ait yolcu uçağı sis nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapmak zorunda kaldı. Jandarma ve Atatürk Havalimanı polisi bir uçak dolusu mahkûmun kaçmaması için uçak çevresinde nöbet tuttu.

Anadolujet’ten kiralanan Diyarbakır-İzmir seferini yapan ve icinde mahkum ve jandarmadan oluşan 180 kişinin bulunduğu uçak, İzmir’deki yoğun sis ve görüş mesafesinin az olmasından dolayı Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yapamadı. Bunun üzerine pilot Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesiyle irtibata geçerek uçakta mahkumların olduğunu ve Atatürk Havalimanı’na iniş yapmak istediğini söyledi. Uçak 09.45’te Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. Uçak mahkumların bulunmasından dolayı güvenli bir alana çekildi. Uçağın içinde bulunan jandarma ve polis ekipleri uçağın çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Uçağın, hava şartlarının normale dönmesinin ardından saat 11.30 sıralarında İzmir seferini yapmak üzere yeniden havalandı.

CON AİR FİLMİ GİBİ

Olay Con Air filmini akıllara getirdi.

Con Air filminde hapishanede ki mahkumlar Alabama'daki yeni ve daha güvenli bir hapishaneye transfer edilmek üzere uçağa bindiriliyorlar ve uçağı kaçırıyorlardı. Birkaç azılı suçlunun nakli sırasında gelişen olayları konu filmde Nicholas Cage ve John Malkovich oynamıştı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com