Atatürk Havalimanı'nda rekor!

Atatürk Havalimanı'nda rekor!
Bir günde bin 69 uçak inip kalktı...

4 Eylül Pazar günü bin 69 uçağın iniş kalkış yaptığı Atatürk Havalimanı'nda son zamanların rekoru kırıldı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı tatili ile birlikte hava ulaşımında yaşanan yoğunluğun Atatürk Havalimanı'nı yeni bir rekora ulaştırdığı ifade edildi.

Atatürk Havalimanı'nda eylül ayının ilk günlerinde 24 saat içinde iniş-kalkış yapan uçak sayısının bini aştığının bildirildiği açıklamada, 80 saniyede bir, bir uçağın ya iniş ya da kalkış yaptığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Geçen yıl Avrupa'da havalimanı işletmeciliği açısında 6. sırada yer alan Atatürk Havalimanı, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle yoğun bir hafta geçirdi.

14 Temmuz 2011 günü sivil havacılık tarihinde bir ilki yaşayan ve 24 saat içerisinde bin 25 uçak iniş ve kalkışının gerçekleştiği Atatürk Havalimanı'nda, bu kez bir günde tam bin 69 uçak iniş kalkışı gerçekleşti. 4 Eylül 2011 Pazar günü gerçekleşen bu yoğun hava trafiğinde 534 uçak kalkış, 535 uçakta iniş yaparak Atatürk Havalimanı'nda son zamanların rekoru kırıldı. Uçak trafiğinde ulaşılan bu rekor ile bir günde Atatürk Havalimanı'nı kullanan yolcu sayısı ise 135 bini buldu.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com