Atatürk heykeline baltalı saldırı

Atatürk heykeline baltalı saldırı
Sultanbeyli Meydanı'ndaki Atatürk heykeli, 40 yaşlarındaki İ.K.'nin baltalı saldırısına uğradı.

Heykelin üzerine çıkarak baltayla vuran şahıs, çevreden geçen yurttaşların müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. Olayın ardından heykel zarar görürken, İ.K. ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.
 
Olay dün saat 16.30 sıralarında meydana geldi.
 
Sultanbeyli’de yaklaşık 2 aydır açık olan “Kamuda Başörtüsüne Serbestlik” imza çadırının yanından geldiği ve saat tamircisi olduğu öne sürülen İ.K’nın, elindeki baltayla Sultanbeyli Meydanı’ndaki Atatürk Heykeli’nin üzerine çıktığı, küfürler ederek heykele vurduğu iddia edildi.
 
Heykelde kırıklar meydana geldi. Olaya o sırada heykelin yanından geçmekte olan CHP Sultanbeyli ilçe örgütü üyeleri ve yurttaşlar müdahale etti. Etkisiz hale getirilen İ.K’yı zabıtalar yurttaşların elinden aldı. Sultanbeyli Fatih Polis Karakolu’na götürülen İ.K’nın akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürüldü.
 
CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Muharrem Konuk, saldırıyı kınayarak “Anıt, Emekli Tümgeneral Doğu Silahçıoğlu tarafından yaptırılmıştı. Anıta ciddi bir şekilde zarar verilmiştir. Oradan geçmekte olan CHP üyesi arkadaşlar olaya müdahale etmiştir. Anıtın yıkılmasına engel olmuşlardır” dedi. İ.K’nın akli dengesinin yerinde olmadığı iddiaları ile ilgili olarak da Konuk “Akli dengesi yerinde değilse anıtın hemen yanındaki çadıra ya da başka yere neden saldırmıyor da Atatürk heykeline saldırıyor. Arkadaşlarımız müdahale etmeseydi heykel tamamen yıkılırdı” diye konuştu.
 
Olaya müdahale eden Metin Bulut adlı yurttaş da şunları söyledi:
 
“Şahsı elindeki baltayla, küfür ederek heykele vurduğunu gördüm. Hemen yerdeki çöp kovasını alarak şahsa vurdum, dengesini kaybetti ve yere kaydı. Elindeki baltada düştü. Diğer 3 arkadaş hemen müdahale etti ve etkisiz hale getirdik.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com