Atatürk İ.Ö.O'nun taşımalı sistem kapsamında alınmasına tepki

Atatürk İ.Ö.O'nun taşımalı sistem kapsamında alınmasına tepki
Kütahya'da, Toplu Konut İdaresince (TOKİ) yaptırılan konutların bulunduğu Akkent Mahallesi'ndeki Atatürk İlköğretim Okulunun taşımalı sistem kapsamına alınmasına tepki amacıyla imza kampanyası başlatıldı.

Kütahya'da, Toplu Konut İdaresince (TOKİ) yaptırılan konutların bulunduğu Akkent Mahallesi'ndeki Atatürk İlköğretim Okulunun taşımalı sistem kapsamına alınmasına tepki amacıyla imza kampanyası başlatıldı.
KÜTAHYA - Akkent Mahallesi Muhtarı Cemil Uygun, gazetecilere yaptığı açıklamada, TOKİ'nin yaptırdığı toplam 2 bin 200 konutta yaklaşık 10 bin kişinin yaşadığı yerleşim alanının geçen mart ayında mahalleye dönüştürüldüğünü bildirdi.
TOKİ'nin mahallede iki ilköğretim okulu, bir lise yaptırdığını, ancak ilköğretim okullarından birinin Cumhuriyet Lisesine devredilmesiyle mahallede sadece tek ilköğretim okulunun faaliyet gösterdiğini belirten Uygun, Atatürk İlköğretim Okulu adıyla hizmet veren bu okulun da taşımalı sistem kapsamına alındığını ifade etti.
Uygun, Atatürk İlköğretim Okulunun kapasitesinin üzerinde öğrenci sayısına sahip olduğunu savunarak, şunları kaydetti:
''Mahallemizde ilköğretim çağındaki çocuklarımız Atatürk İlköğretim Okuluna gitmektedir. Anlaşılmaz ve izahında güçlük çektiğimiz bir sebeple bu kadar yoğunluğa ve büyüklüğe rağmen Atatürk İlköğretim Okulu taşıma merkezi yapılmış, okulumuzun yoğunluğuna bir yoğunluk daha ilave edilmiştir. Sınıf mevcutlarımız 25'ten 40'a dayanmıştır. 3. etap ev sahiplerinin bir bölümünün yaz tatilinde taşınmasıyla sınıf mevcutlarının 50'ye ulaşacağını tahmin ediyoruz. Köyden gelen çocuklarımızın okulumuzda eğitim almasına kesinlikle karşı değiliz. Ancak anlaşılması zor ve keyfi bir uygulamayla 3. etap konut alanında yaptırılan ilköğretim okulu binası liseye çevrilmiş, buradaki ilköğretim çağındaki öğrenciler Atatürk İlköğretim Okuluna gelmek zorunda bırakılmıştır. Yetkililerden talebimiz, en azından taşımalı sistem öğrencilerin bir başka okula verilmesi ve bu şekilde okulumuzda bir rahatlamanın sağlanmasıdır.
Bu uygulama böyle devam ederse çocuklarımızı ve halkımız cezalandırılarak, çocuklarımız kalabalık sınıflarda eğitim almaya devam ettirilecektir. Bu durum başarısızlığa, disiplinsizliğe yol açacağından çocuklarımızın geleceğini heba edecektir.''
Atatürk İlköğretim Okulunda taşımalı sistem uygulamasına tepki amacıyla mahallede imza kampanyası başlatıldığını bildiren Uygun, toplanacak imzaların ilgili kurum ve kuruluşlara gönderileceğini duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com