Atatürk İlköğretim okulunun Avrupa Birliği projesine sertifika

Atatürk İlköğretim okulunun Avrupa Birliği projesine sertifika
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Atatürk ilköğretim Okulunun kabul edilen “Konuşkan öğrenciler“ isimli Avrupa Birliği Projesine eTwinning sertifika belgesi verildiği bildirildi

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Atatürk ilköğretim Okulunun kabul edilen “Konuşkan öğrenciler“ isimli Avrupa Birliği Projesine eTwinning sertifika belgesi verildiği bildirildi.
Atatürk ilköğretim Okulu Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni İsmail Aydın, ”Bir süre önce Türkiye ve Romanya'nın Ulusal Destek Birimlerince onaylanan “Konuşkan öğrenciler “ isimli Avrupa Birliği Projesine şu ana kadar 6 okul ortak oldu. Bu ortakların ikisi Türkiye'den, ikisi Romanya'dan, ikisi de Portekiz'den yani 4 tanesi yabancı ülkelerden. Projenin kabul olduğuna ve bu okulların da projenin içinde olduğuna dair okulumuza eTwinning sertifika belgesi verildi. Daha sonra okulumuz adına bu proje ile ilgili çalışmalar yaptık. Tüm internet araçlarını kullanarak öğrencilerimizi kaydettik ve mesajlar yazdık. Sadece bizim okulumuza Avrupa Kalite Etiketi verildi. Bu verilen etiket projenin Avrupa düzeyinde bir proje olduğunu ve Avrupa üzerindeki tüm yarışmalara katılmaya hak kazandığını gösteren bir sertifika. Bizim projemiz Avrupa seviyesinde bir proje ve Avrupa'da düzenlenecek yarışmalara bu etiket ve sertifika ile başvuru yapabiliyoruz. Projemizin başında da hem eTwinning sertifikası, hem de kalite etiketinin amblemleri bulunuyor. Bu amblemler kat edeceğimiz yolda daha rahat gitmemizi sağlayacaktır. Yani artılarla dolu bir proje oldu. Şu an projemizde 9 öğretmen 173 öğrenci bulunuyor, bunun 30'dan fazlası yabancı öğrenci. Bu arada Portekiz'den öğretmenler alt yapı ve öğrenci kayıt çalışmaları için iki hafta süre istediler. Tahminim bir ay sonra yabancı öğrenci sayısı 100'ü geçecek ve bizim öğrencilerimiz çok rahat yurt dışındaki öğrencilere İngilizce mesaj yazabilecek, resim yükleyebilecekler. Şu an öğrencilerimizin İngilizcelerini geliştirmeleri için güzel bir ortam oluşmuş durumda, bu daha da gelişecek” diye konuştu.
Bu arada, Atatürk ilköğretim okulunda yeteri kadar ve bu sistemi kaldıracak bilgisayar olmadığı, yeterli bilgisayar olması halinde öğrencilerin projeye daha fazla katkı sağlayacakları öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com