Atatürk konuşulmuş olsaydı, ben konuşmazdım!

Atatürk konuşulmuş olsaydı, ben konuşmazdım!
Ünlü şarkıcı Kayahan, Türkiye Müzik Ödülleri gecesinde yaptığı açıklamayı anlattı..

Müzik Ödülleri törenindeki konuşmasıyla ayakta alkışlanan ünlü sanatçı Kayahan, “Gönül sayfamda açık seçik Atatürk ve Türkiye yazıyor” dedi… Ünlü şarkıcı Sözcü gazetesinde yayınlanan röportajında çarpıcı ifadeler kullandı.

İşte o röportaj:

Dostluğumuz hafızamda

Nilüfer’le sizin bisiklete binerken çektirdiğiniz fotoğrafınız vardır, hatırladınız mı?

Elbette hatırlıyorum. Onunla dostluğum da hafızamda, yaşadıklarımız da. 1982’de tanıştık, Selmi Andak vesile olmuştu. O günlerde ‘Canım Sıkılıyor Canım’ adlı albümüm yeni çıkmıştı, “Çok beğendim şarkılarınızı, konuşabilir miyiz?” dedi. Buluştuk, konuştuk ve neler olması gerektiğiyle ilgili bir sözleşme yaptık. Aradan 20 yıl geçti ve bir gün bana “Terzime, kuaförüme çok para veriyorum yetmiyor, seninle yaptığımız anlaşmayı gözden geçirelim” dedi. Böylece anlaşma bozuldu. Abartılı bir meblağ ödemiyordu zaten ama o zaman şarkılarımı hiç söyleme, bir şey de ödeme dedim. Ona akıl vermişler “Hem söyle, hem ödeme” diye. Mahkemeye gidildi. Mahkemedeki resmi yazıda diyorki “Kayahan’la bir anlaşmamız yoktu, maddi durumu bozuktu, yardım ediyordum.” Bu bardağı taşırdı.

Nilüfer’in daha sonra açıklamaları da oldu…

Nilüfer bunu onur meselesi yaptığını söyledi. Bu anlaşmayı bozanın onurdan söz etmesi bana çok saçma geliyor, buna tam anlamıyla zeytinyağı gibi üste çıkmak denir.

Hastayken yanındaydım

Çok iyi dosttunuz ama…

Bütün hastalığı boyunca Nilüfer’in yanında oldum, bir kez bile “Hastalığımda Kayahan bana yardımcı oldu” demedi. İşte şu sehpadaki bisikletle, anılardaki o bisikletli pozun hatırlattıkları bunlar bana.

Tekrar barışsanız ne iyi olur, herkese de örnek olur…

Nilüfer’le barışıp yeniden bir araya gelebilirim ama bir şartım var. Halka gerçeği açıklasın ve “Bu sözleşmeyi ben bozdum” desin. Bu kadar basit. Ben olsam söylerdim, “Yaptığım eşekliktir” derdim. Ama mahkeme süresince bile iki yıl şarkılarımı söyleyip bana ödeme yapmadı. Nilüfer bana borçludur. Bir yandan beni para canlısı gösterip, diğer taraftan “Kayahan şarkıları tutmuyor artık” dedi. “Tutmuyor” dediği benim şarkılarım Nilüfer’in sanat hayatının yüzde 80’lik başarısıdır.

Türkiye Müzik Ödülleri gecesinde de Kayahan özellikle Nilüfer’le karşılaşmamak için görünmedi. Ama sahneye çıkınca da “Atatürk ve silah arkadaşları” dedi olay oldu.

Ben kulisteydim ve sahnede neler olup bittiğini bilmiyordum. Konuşmak için sahneye çıkarken benden önce yapılan konuşmaları sordum, “Orhan Gencebay kardeşliği konuştu” dediler. Atatürk konuşulmuş olsaydı, ben konuşmazdım. 35 yıldır Atatürk ve tüm alt kimliklerden oluşan silah arkadaşlarına her konserimde teşekkür ederim. Son Kıbrıs konserimde, gönül sayfamda açık seçik Atatürk yazıyor, Türkiye yazıyor dedim. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com