Atatürk Parkı Ve Kültür Park Bakımdan Geçirildi

Atatürk Parkı Ve Kültür Park Bakımdan Geçirildi
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Atatürk Parkı ve Kültür Park’ın bakımdan geçirildiğini belirterek, Mersinlilerden yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Atatürk Parkı ve Kültür Park’ın bakımdan geçirildiğini belirterek, Mersinlilerden yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Yeşil Alanlar ve İşletmeler Daire Başkanlığı, Atatürk Parkı ve Kültür Park’ında bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yaptı. Tamamlanan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Özcan, özellikle yaz aylarında binlerce insanın gezdiği, spor yaptığı, dinlendiği Atatürk Parkı ile Kültür Park’ının da içinde bulunduğu 9 kilometrelik sahil boyunca tüm havuzlar, banklar, ahşap oturma grupları, kamelyalar, açık hava meydan saatleri ve çeşmelerin yenilenerek halkın hizmetine sunulduğunu belirtti. Ayrıca Kültür Park’ta bulunan Caner Gönyeli Gemisi ve Açık Hava Deniz Müzesi’nin de bakımının yapılarak yenilendiğini kaydeden Özcan, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Atatürk Parkı ve Kültür Park’ın günlük temizlik ve bakım çalışmaları yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın güzel ve temiz bir ortamda zamanlarını geçirebilmeleri için gerekli olan tüm çalışmaları yapmaktayız. Değerli Mersinlilerden tek isteğimiz ise yaptığımız bu hizmetlere sahip çıkmaları ve özenle kullanmalarıdır” dedi.
Mersin’de görevde olduğu 15 yıl içerisinde 1 milyon metrekarenin üzerinde yeşil alan ve ağaçlandırma çalışması yaptıklarını dile getiren Özcan, “Bugün Mersin’in bütün ana cadde ve bulvarlarında, orta refüjlerde ve kavşaklarda rengarenk çiçekleri ve değişik türde ağaçları görmek mümkün. Mersin’i yeşilin her tonuyla tanıştırdık ve harika bir görünüme kavuşturduk” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com