‘Atatürk siroz olmadı’

‘Atatürk siroz olmadı’
Ülkü Adatepe, Büyük Kurtacı’yla ilgili açıklamalarda bulundu. Adatepe,’Atatürk siroz olmadı’ dedi.

 

Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Atatürk hakkında açıklamalar yaptı. Ulu Önder'in yanlış tanıtıldığını ifade eden Adatepe, "Atatürk hiçbir zaman içkiden siroz olmadı, sıtma hastalığı tedavisinde kullandığı ilaçlar karaciğerini harap etti. Atatürk dindardı, fakat hiçbir zaman yobaz değildi" dedi.

Atatürk ile 5 yıl birlikte yaşama şansına sahip olduğunu söyleyen Ülkü Adatepe, 9 aylıkken tanıştırıldığı Ulu Önder'den 6 yaşına kadar ayrılmadığını belirtti. Hayatındaki her şeyin Atatürk olduğunu ifade eden Adatepe, "Benim arkadaşım yoktu. Annem, babam, her şeyim Atatürk oldu. Atatürk kadar milletini seven başka bir devlet adamı yoktur, yeryüzüne gelmemiştir. O sadece milleti için çalıştı ve milletini çok sevdi. Milleti de onu çok sevdi ve onu dinledi. Savaşlar kazanıldı ve bugünkü medeniyetimize kavuştuk" diye konuştu. Atatürk’ü genç nesillere anlatmayı boynunun borcu olarak gördüğünü kaydeden Adatepe, şunları kaydetti:

"Atatürk’ü tamamen yanlış tanıtıyorlar. Ben de onu anlatmak istiyorum. Yaşadığım müddetçe bunu yapmaya devam etmek istiyorum. Atatürk o kadar çok içki içmiyordu. Atatürk hiçbir zaman da içkiden siroz olmadı. Sıtma hastalığı çekti. Bu hastalık hiçbir zaman tam tedavi olmadı. Tedavide kullanılan ilaçlar Atatürk’ün karaciğerini mahvetmiş. İçki de içince tetiklemiş. Atatürk dinsiz de değildi. Dinini çok seven, ezan sesini çok seven birisiydi. Atatürk dindardı, fakat hiçbir zaman yobaz değildi. Atatürk yaşasaydı Kuran’ı Türkçe’ye çevirtecekti. Hiç anlamadığın dilde bir şey okursan onu iyi anlayamazsın. Atatürk bunun üzerinde çok çalışıyordu ama ömrü vefa etmedi."

Adatepe’nin Atatürk’ün hastalandığı günleri anlattığı sırada bazı dinleyiciler gözyaşlarını tutamadı. Konferansa katılan gençlere, Atatürk’ün ilkelerine ve Cumhuriyete sahip çıkmaları konusunda tavsiyede bulunan Adatepe, bir dinleyicinin, "Atatürk öldükten sonra onun yolundan gidilebildi mi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Siyasete karışmak istemiyorum, herkes de görüyor bunu. Atatürk’ün yolundan, öldüğü saat olan 09.05’te çıkıldı. Öldükten sonra hiç kimse Atatürk’ün yolundan gitmedi. Ve onun için bugün buradayız. Eğer Atatürk öldükten sonra onun yolundan devam edilseydi böyle olmazdı. Her şeye rağmen Türk gençliğine güveniyorum."

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com