Atatürkçü Düşünce Derneği kundaklandı

Atatürkçü Düşünce Derneği kundaklandı
Avusturya'nın başkenti Viyana'da Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından molotof kokteyli atılarak kundaklandı.

Viyana'nın Onuncu bölgesindeki derneğin Genel Sekreteri Aslan Doğan Çarşamba günü sabaha karşı saat 04.15'te polis tarafından telefonla arandığını belirterek, “Hemen lokale geldim. Çok sayıda itfaiye görevlileri ve polis sevkedilmişti. Yangın söndürüldü. Bilirkişi rapor tuttu. Kütüphanemizde 4 bin adet kitap vardı. Bu kitapların tamamı yangından zarar görmüş. Derneğimiz tamamen kullanılmaz halde. Fakat biz bu tür saldırılardan yılmayacağız ve çalışmalarımıza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
 
Dernek lokalinin caddeye bakan penceresinden atılan molotof kokteyli ilk olarak içerideki Anıtkabir Müdürlüğü'nden hediye edilen özel hazırlanmış Atatürk posterini tutuşturdu.
 
Çıkan yangından oluşan isler tüm lokali sardı.
 
HER ETKİNLİK SONRASI SALDIRI
 
Genel Sekreter Aslan Doğan 2009 yılında “Teröre Hayır" yürüyüşü yaptıklarını ve bu yürüyüşün hemen ardından yine lokalin kundaklandığını hatırlatarak “Bu Pazar günü Cumhuriyet Şehitlerini Anma Günü düzenledik. Her etkinliğimizin öncesi veya sonrasında saldırıya maruz kalıyoruz. Bu etkinliğimizin hemen öncesinde böyle bir eylemin yapılması manidardır" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com