Atatürk'e büyük saygısızlık!

Atatürk'e büyük saygısızlık!
Atatürk müzesine bakın kimin fotoğrafını astılar?
Atatürk'ün  Rize’yi ziyareti sırasında kaldığı konak tarihi yapısı ve eşyalarıyla korunarak müze olarak hizmet veriyordu. Atatürk’ün Rize’ye gelişinin 89’uncu yıl dönümü kutlamaları nedeniyle 2 gün önce düzenlenen etkinlikler kapsamında Müftü Mahallesi’nde Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ait Atatürk evi ziyaret edildi. MHP Rize İl Başkanı Cem KazmazAtatürk evinde oluşturulan milletvekili köşesinde üzerinde Atatürk’e suikast girişiminde bulunduğu için idam edilen Ziya Hurşit’in adının yazılı olduğu fotoğrafı görüntüleyerek, sosyal medyada paylaştı.
 
Dün sosyal medyada yoğun eleştiri alan konu hakkında Kültür ve Turizm Müdürlüğü bir açıklama yaptı. yapılan açıklama da "duvarda asılı olan fotoğrafın gerçekte bir dönem Lazistan milletvekilliği de yapmış ancak Atatürk’e suikast girişiminden dolayı idam edilen Ziya Hurşit’e ait olmadığı, Osmanlı’nın son dönemlerinde Lazistan milletvekilliği yapan Dr. Abidin Bey olduğu belirlendi. 2004 yılından bu yana duvarda asılı fotoğrafın altına yanlışlıkla Ziya Hurşit isminin yazıldığı" iddia edildi.
 
9 yıllık hatanın fark edilmesi üzerine fotoğraf yeniden düzenlenerek Atatürk evine asılacak.
 
Konuyu gündeme getiren MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz"fotoğrafın suçluluk psikolojisi ile asılı olduğu yerden indirildiğini belirterek, "Hatayı gördüler. Keşke biz görmeden kaldırsalardı. Keşke insanların kim olduğunu düşünerek, bilerek resmini assalardı" ifadelerini kullandı. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com