Atatürk’e çirkin saldırı

Atatürk’e çirkin saldırı
Sancaktar dergisinden Atatürk'e hakaret içeren bir manşet.

Hakan Albayrak’ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı Eyüp Gökhan Özekin’in imtiyaz sahibi olduğu Sancaktar dergisinden haddini aşan kapak.

Yayın hayatına başladığı andan itibaren yobaz bir yayın yapan Sancaktar dergisi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e saldırmaya devam ediyor. Derginin 1-7 Mart tarihli sayısının kapağında “Mustafa Kemal devrilmeli” başlıklı bir yazı kaleme alındı.

“Hürriyet ve adalet için ayağa kalkan Tunuslular, Mısırlılar, Libyalılar, Yemenliler, başlarındaki diktatörleri bir bir devirirken, biz 75 sene evvel ölmüş olan bir diktatörün önünde eğilmeye devam ediyoruz. Yeter!” sözleri ile Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun büyük mirasını hedef alan dergi, iç sayfalarında ise üslubunu daha da sertleştirdi.

Bir kamyonunun üzerinde Atatürk heykellerinin bulunduğu bir kolaj hazırlayan dergi, “Mustafa Kemal devrilmelidir” başlığını yeniden kullanarak ‘U’ dönüşü yasak olan bir yolda gidildiğini gösterdi. Baştan sona Atatürk’e çok ağır hakaretlerde bulunulan yazıda bugün Türkiye’de yaşanan sıkıntıların sebebinin de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olduğu iddia ediliyor.

O GAZETECİLER DE SANCAKTAR’DA

Sancaktar’ın kadrosunda hayli ilginç isimler yer alıyor. Bunlardan ilki genel yayın yönetmenliği görevini üstlenen Hakan Albayrak. Albayrak, aynı zamanda Star gazetesinde de köşe yazarlığı yapıyor.

Son dönemde gazeteye katılan iki isim daha var. Bu iki isim için tüm Türkiye seferber olmuştu. Seferber olunmasının nedeni de bu gazetecilerin Suriye’de esir alındıkları iddiasıydı.

Adem Özköse ve Hamit Coşkun, bahar aylarında “Suriye’de kaybolan gazeteciler” nitelemesiyle gündemde bir hayli yer işgal etmişti. Yeni Hayat dergisi adına Suriye’de bulunan, aynı zamanda Milat gazetesi yazarı Özköse ve Coşkun’un kimler tarafından kaçırıldıkları hiçbir zaman tam olarak aydınlanmadı. Ancak “kayıp gazeteciler” Özköse ve Coşkun’un kaybolması kamuoyunun gündemine getirildikten sonra ortaya çeşitli iddialar atılmıştı. İkili, 10 Mayıs 2012'de serbest bırakılmış, Başbakanlığa ait özel bir uçakla Türkiye’ye getirilmişti.

BAŞBAKAN BİZZAT TAKİP ETTİ

Suriye’deki Türk gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun`un serbest bırakılmasıyla ilgili süreç, Başbakanlık`ta oluşturulan özel birim tarafından yürütülmüştü.

Temaslarda bulunmak için gittiği Rize’de geceyi geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oluşturulan özel birimin çalışmalarını bizzat takip ederek, gelişmelere ilişkin talimatlarını Rize’den vermişti.(MUK)

sozcu.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com