Atatürk'e saldırı yarışı var

Atatürk'e saldırı yarışı var
Ruhat Mengi, Beyaz TV'de yayınlanan programı ve Yarkadaş'ın müdahalesini yazdı.
Perşembe akşamı Beyaz TV’de yine Rasim Ozan ve bir grup almışlardı sazı ellerine.. Saz sürekli olarak bu ülkenin kurtarıcısı, onu çağdaş ülkeler arasına sokan ve bugüne kadar güvenle getiren Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’ü karalamak üzere çalmaktaydı.. Gözlerinize-kulaklarınıza inanamayacağınız bir tablo vardı ortada.
 
İnanamayacağınız ve “bugüne kadar tüm dünyanın bildiği tarihi yalanlamaya çalışan” bir tablo.. Fatih Bayhan isimli bir tarihçi “Mustafa Kemal, Fikriye’yi öldürtmüştür” yalanıyla başlıyor, her köşesi düşmanla sarılmış ülkeyi kurtaran kahraman için ne farkedecekse “Atatürk’ün Malatyalı olduğu” ile devam ediyor, o arada CHP’ye ve Atatürkçülere sövüyor..
 
SİZİ KİMLER KINASIN?
 
Beş kuruş parası kalmamış, bitik bir ülkeyi kalkındıran ve dünyanın saygıyla önünde eğildiği bir büyük önder için; Latife Hanım’ın yeğeni olarak çıkmış olan Mehmet Sadık Öke ile birlikte “Atatürk döneminde yolsuzluk yapıldığı” iddiasını da ortaya atıyorlar.. Ve o arada gazeteci Barış Yarkadaş telefonla katılıp net açıklamalar ve sorularla tepkisini bildiriyor, yalanları düzeltiyor.
 
“Mustafa Kemal üzerine yalan yanlış bilgi veremezsiniz” diyor. Aman efendim bir toplu saldırı, ne “terbiyesiz”liği kalıyor, ne “yalancı Kemalist’liği, ne “cahil”liği, ne de onun üzerinden “CHP zihniyeti”ne sayıp sövmek.. Sonra da Fatih Bayhan, sanki Atatürk’ün bile özel hayatını yeniden yazan, istediği eklemeyi yapan kendisi değilmiş gibi dönüp Yarkadaş’a “Benim özel hayatımla ilgili konuştuğunuz için sizi kınıyorum” demesin mi?
 
Sizi kimler kınasın, bu çırpınmaya, bu Atatürk karalaması gayretine, bu hakaretlere neden gerek duyuyorsunuz, hadi işinize diye bağırası geliyor izleyenin..
 
NANKÖR DEĞİLSEN...
 
Vallahi görünen köy kılavuz istemez, görev yapar gibi, adeta bu tablo isteniyor gibi bir gayret sistemli şekilde devam etmekte.. Ama iğrenç şekilde yürütülen “Atatürk’e sövme yarışı”na tepki duymak için “Kemalist, laik vs” olmak hiç gerekmez, Atatürk’ü sevmek, onu takdir etmek, ilkelerine-önderliğine sahip çıkmak bile gerekmez (ki bunu dahi ideoloji olarak alıp karalamaya çalışıyorlar), “köklerine-atalarına saygılı olmak, nankör olmamak” yeterlidir.
 
Bugün emperyalist ülkelerin boyunduruğu altında pabuç parlatmak, tuvalet temizlemek yerine rahat koltuklarında, TV’lerde ötebiliyorlarsa bu Atatürk sayesindedir. Onun canı pahasına ve benzersiz dehasıyla kazandığı zaferler sayesindedir.
 
Bu kadar rahatsızlarsa eğer, Atatürk’ün temiz adını almasınlar ağızlarına, atacakları çamurlar dönüp kendilerine bulaşır zira.. Yeter artık, ne kin, ne nefret, ne bitmez intikam duygusuymuş bu? Hangi medeni ülkenin vatandaşları kendi tarihlerine, atalarına ki onun gibi bir ATA’ları olmadı- bu nefreti kusar, nerede görülmüştür,bir düşünsünler bari.. Varsa o yetenek!..(MUK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com