Atatürk'e ve Cumhuriyet'e veda!

Atatürk'e ve Cumhuriyet'e veda!
"Yeni Anayasa Atatürk'e Cumhuriyet'e ve demokrasiye veda anayasası olacak"
İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, İstanbul Barosu’na yönelik darbe girişimi yapıldığını savunarak, “Ama başarıya ulaşamayacak. Hukuka Cumhuriyet’e ve değerlerine sahip çıkmamızın, akıllarınca bedelini ödetmeye çalışıyorlar” dedi.
 
Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi ile Muğla Barosu Bodrum İlçe Temsilciliği’nin ortaklaşa organizasyonu ile Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Cumhuriyet ve Hukuk” isimli konferansa konuşmacı olarak Galatasaray Üniversitesi öğretim görevlisi ve İstanbul Baro Başkanı Avukat Ümit Kocasakal katıldı.
 
YARGI KENDİ KENDİNİ YARGILAYACAK
 
Ümit Kocasakal, konuşmasına İstanbul barosuna yönelik açılan dava ile ilgili açıklamalarda bulunarak başladı. Kocasakal, “İstanbul barosuna yönelik bir darbe teşebbüsü var ama başarıya ulaşamayacak. 17 Mart kongre kararı aslında bir meşru müdafaanın yanında bu saldırılara karşı mücadele, savaş ve seferberlik ilanıdır. 17 Mart’ta hukuk camiasının avukatların vereceği yanıtı göreceğiz” dedi. 17 Mayıs’ta da davanın görüşülmeye başlanacağını kaydeden Kocasakal, “17 Mayıs’ta biz filan yargılanmayacağız, 17 Mayıs’ta yargı kendi kendini yargılayacak. Kimin kimi yargılayacağını hep beraber göreceğiz. Ben ve arkadaşlarım öyle bir hukuksuz davada sanık olmaktan ancak onur duyarız” dedi.
 
ZİHİNLER İŞGAL ALTINDA
 
Günümüzde işgallerin artık top ile tankla değil zihinlerle yapıldığını savunan Kocasakal, “Önce zihinsel ardından o toplumun değerleri, kimyası ile genetiği değiştirilerek tek bir kurşun dahi atmadan ülke işgal edilmiş oluyor. Bu işgaller yapılırken bildik taktikler uygulanıyor. Demokrasi, özgürlük, barış ve kardeşlik değerleri kullanılarak bu işgaller yapılıyor. Türkiye şu anda işgal altında bir ülkedir, İşte bu işgali bu değerlerin kimyasını bozarak zihinlere girerek yapıyorlar. Muhafazakarlığı da kullanarak bunu yapıyorlar. Ben bunlardan daha muhafazakarım” dedi.
 
TÜRKİYE TAM BİR AYDIN İHANETİ YAŞIYOR
 
Türkiye’nin tarihte görülmeyen en büyük aydın ihanetini yaşadığını öne süren Kocasakal, “Organik aydınlar ve GDO’lu aydınlar var. Bunlara bol miktarda F vitamini zerk edilmiş durumda. Bu ülkede 103 hukuk fakültesi 103 dekan var. Bu kadar hukuksuzluk varken bu hukuk dekanları ne yaparlar? Bunlara birisinin ‘Kendinize gelin’ demesi gerekir” dedi.
 
ANAYASAYI DEĞİŞTİRECEKLER
 
Kocasakal, Yeni Anayasa çalışmalarının başarıya ulaşma şansının olmadığını öne sürerek, “Yeni Anayasa Atatürk’e Cumhuriyet’e ve demokrasiye veda anayasası olacak. Yapamayacaklar ama yaparlarsa yine bir gün o Anayasa tarihin çöplüğüne gömülecek. Hazırladıkları Anayasa’ya yeni diyerek cinlik yaptıklarını sanıyorlar. Bunun farkındayız ve direneceğiz” dedi.
 
BUNLAR DA VAHDETTİN GİBİ GİDECEKLER
 
Son düzlüğe girildiğini belirten Kocasakal, “En küçük bir umutsuzluğum yok. Bunların başarma şansı yok, başaramayacaklar, 90 yıldır olduğu gibi yine yenilip gidecekler. Tarihte hiçbir diktatörlük baki kalmamıştır. Bu Cumhuriyet’in kolonları sağlamdır. Yarım kalmış Cumhuriyet devrimini tamamlama görevini üstleneceğimiz için ne mutlu bize. Vahdettin nasıl gittiyse bunlar da feribot veya uçakla gidecekler” dedi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com