Atatürk’süz 29 Ekim kutlaması!

Atatürk’süz 29 Ekim kutlaması!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim’de Anıtkabir’e çıkmayacak, konuklarını Çankaya Köşkü’nde ağırlayacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet tarihinde ilk kez Atatürk’süz düzenlenecek ve Anıtkabir ziyaret edilmeyecek.
 
Yurt gazetesinde yer alan habere göre, birçok ilkin yaşanacağı bayramda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kutlamaları ilk kez TBMM yerine Çankaya Köşkü’nde kabul edecek. Gül aşkam da eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte resepsiyon verecek. Gül’ün 1700 konuğu eşli davet ettiği resepsiyon, devletin zirvesini eşleriyle de ilk kez buluşturacak.
 
EMİNE ERDOĞAN GELECEK Mİ?

Kulislerde, bugüne kadar Köşk’teki resepsiyonlara katılmayan Emine Erdoğan’ın bu kez eşi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte katılabileceği konuşulurken, Erdoğan’ın Köşk’e kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte çıkabileceği de belirtildi.
 
Çankaya Köşkü arazisindeki konutunda, Erdoğan çiftine iftar yemeği vererek bir ilke imza atan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in de resepsiyona eşi Kamuran Özel’le birlikte katılması, Kuvvet Komutanlarının da Özel çiftine eşleriyle eşlik etmesi bekleniyor.
 
Böylece Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, bakanlar, milletvekilleri, kuvvet komutanları ve üst düzey bürokratlardan oluşan devletin zirvesi uzun bir aradan sonra ilk kez bir davette eşli buluşmuş olacak.
 
Gül, Genel Başkan Selahattin Demirtaş olmak üzere BDP’lileri de resepsiyona davet etti. Gül’ün BDP’lileri, Erdoğan ve TSK yönetimiyle ilk kez aynı mekanda buluşturmayı amaçladığı belirtildi.
 
Aralarında TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’in de bulunduğu iş dünyasından isimlerle, Emel Sayın, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu gibi sanat dünyasından çok sayıda kişinin davet edildiği resepsiyonun spor dünyasından bu yılki konukları ise uluslararası alanda başarılara imza atan kadın ve engelli sporcular oldu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com