“Atatürk’ten sonra en güçlü lider Kılıçdaroğlu”

“Atatürk’ten sonra en güçlü lider Kılıçdaroğlu”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce CHP liderliği yapan İnönü, Ecevit ve Baykal'dan daha güçlü bir lider olduğunu ve onu kimsenin deviremeyeceğini öne sürdü.

Gazeteci Ömer Şahin’in TRT Türk’de yayınlanan “Görüş Farkı” programına konuk olan Gürsel Tekin, “İddia ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk ’den sonra partide, tabanda en güçlü lider Sayın Kılıçdaroğlu’dur” dedi.
 
“KILIÇDAROĞLU’NU DEVİRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ “
 
İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in sözlerinin ardından parti içinde yaşanan “ulusalcı” tartışmasını değerlendiren Gürsel Tekin, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ’nun koltuğunun tehlikede olduğu yorumlarının gerçeği yansıtmadığını savundu.
 
“HERKES EV SAHİBİ”
 
CHP ’nin çizgisinin sosyal demokrat, Partide görev yapan herkesin de “ev sahibi” olduğunu vurgulayan Tekin, “Partinin an sahipleri İl başkanları, kurultay delegeleridir.
 
Sayın Kılıçdaroğlu, tabanda, örgütte Atatürk’den sonra en güçlü liderdir. Buna Rahmetli Ecevit’i de katıyorum. Bunları 30 yıldır bütün kademelerde görev yapmış biri olarak söylüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’nu devirmeye kimsenin gücü yetmez. Bunun yerel seçim sonuçlarıyla bağlantısı yok. Sayın Genel Başkanının kendisinin vermediği bir karara başkalarının müdahalesi söz konusu olamaz” dedi.
 
“NASIL ADAY OLALIM? BASKI YAPIP DURUYORLAR”
 
Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmadığı sorusuna esprili yanıt verdi. Eskişehir Belediyesi’nde yaşananlara göndermede bulunan Tekin, “Nasıl aday olacağız? Baskı yapıp duruyorlar. Bu kadar rahatlığımız var niye bozalım?” dedi.
 
Tekin, kendisini adaylaştırmayacağını, partinin vereceği kararın önemli olduğunu söylerken, “Aday olursanız şansınız ne olur?” sorusuna , “Yorum yok” karşılığını verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com