Atatürk'ü Anma Programını engellemeye çalıştılar!

Atatürk'ü Anma Programını engellemeye çalıştılar!
Yunanistan'ın bu yaptığını ...
Türkiye'den Selanik'e Atatürk'ü anmak için çıkan trene Yunan yetkililer yapmadıklarını bırakmadı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 75. yılında Atatürk'ü Anma ve Barış sloganıyla İstanbul'dan hareket eden trene Yunan yetkililer engel olmaya çalıştı.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milletvekilleri ve birçok gazetecinin de bulunduğu tren Atatürk'ü anmak için saat 09:05'de Atatürk'ün doğduğu evde olmayı planlıyordu. Ancak Yunan yetkililer  önce üç saat sınır kapısında pasaport ve gümrük gerekçeleriyle gereğinden fazla oyaladı. Daha sonra da  iki saat teknik sebeplerle bir başka istasyonda tutması nedeniyle heyet Selanik'e istediği saatte ulaşamadı.
 
Gece yaşanan kriz sırasında geç kalacağını anlayan Bakan ve beraberindeki az sayıdaki yetkili Selanik'e yetişebilmek için trenden inip taksi tutmak zorunda kaldı.
 
Trende kalıp evdeki törene yetişemeyenler ise trenin kontrolünü elinde tutan Yunan yetkililere baskı yapıp lokomotifi durdurdu ve saat 9'u beş geçe Atatürk'ü saygı duruşu ve İstiklal marşı ile andı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com