Atatürk’ü bırak İslami politika izle

Atatürk’ü bırak İslami politika izle
Vatan gazetesi yazarlarından Can Ataklı bugünkü yazısında Bulgaristan’daki olaylar ve Türkiye’deki iktidar yakını çevrelerin baskısına yer verdi.

Vatan gazetesinin usta kalemlerinden Can Ataklı bugünkü yazısında çok ilginç bilgilere yer verdi. Bakın Bulgaristan’daki Türk oluşumu Hak ve Özgürlükler Hareketi Türk iktidar yakını çevrelerce nasıl uyarılmış. İşte Ataklı’nın yazısından ilgili bölüm:

Atatürk’ü bırak İslami politika izle

Bulgaristan’da çok ilginç bir olay yaşandı biliyorsunuz. Türkler’in oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi lideri Ahmet Doğan’a karşı girişilen bir suikast son anda başarısızlığa uğradı.

25 yaşındaki Bulgar Türkü Oktay Enimehmedov elindeki “hava tabancasını” Ahmet Doğan’ın alnına dayadı ve ateş etti. Ancak büyük şans eseri silah tutukluluk yaptı ve saldırgan ikinciyi mermiyi sürerken yakalandı.

Kısa adı HÖH olan Hak ve Özgürlükle Hareketi Bulgaristan’da yaşayan Türklerin kurduğu ve Bulgaristan siyasetinde ciddi ağırlığı olan bir parti. HÖH’ün programında Atatürk ilke ve devrimlerinin benimsendiği açık biçimde yazıyor.

Partinin Bulgaristan’daki bazı isimleriyle konuştum. Söyledikleri çok ilginç bir bilgiyi size de aktarayım.

Parti Başkanı ve yöneticileri son zamanlarda Türkiye’deki iktidardan yana çevrelerin yoğun baskısı altındaymış. İktidar çevrelerinden HÖH yöneticilerini arayanlar “Bulgaristan’da Atatürkçülük yaparak Türk halkının haklarını koruyamazsınız. İslam’a dönün, İslami bir birlik olmanız hâlinde Türkiye’den de destek alırsınız, aksi takdirde yalnız başınıza kalırsınız” diyorlarmış.

HÖH yöneticileri de “Biz elbette Müslümanız, bunu Bulgarlar da biliyor zaten, ancak burada hem varlık göstermek hem de Bulgaristan siyasetinde var olmak istiyoruz. Ayrıca Atatürkçülük neden aleyhimize olurmuş ki” cevabını vermişler. (SAK)

CAN ATAKLI’NIN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com