“Atatürk'ün kazanımlarını AKP peşkeş çekerken, diğerleri tiyatro oynuyor!..”

“Atatürk'ün kazanımlarını AKP peşkeş çekerken, diğerleri tiyatro oynuyor!..”
DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI ZEYBEK KÜTAHYA'NIN GEDİZ İLÇESİNDE YAPTIĞI KONUŞMADA, ''BU İKTİDAR DEMOKRASİYİ ORTADAN KALDIRIRKEN, CUMHURİYET'İN, ATATÜRK'ÜN, DEMOKRAT PARTİ'NİN, TÜRKİYE'NİN BÜTÜN KAZANIMLARINI PEŞKEŞ ÇEKERKEN, ÖZELLEŞTİRME ADI ALTIND

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI ZEYBEK KÜTAHYA'NIN GEDİZ İLÇESİNDE YAPTIĞI KONUŞMADA, ''BU İKTİDAR DEMOKRASİYİ ORTADAN KALDIRIRKEN, CUMHURİYET'İN, ATATÜRK'ÜN, DEMOKRAT PARTİ'NİN, TÜRKİYE'NİN BÜTÜN KAZANIMLARINI PEŞKEŞ ÇEKERKEN, ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA ÜLKEYİ MAHVEDERKEN, MECLİS'TEKİ İKİ PARTİ SADECE TİYATRO OYNUYOR, ARTİSTLİK YAPIYOR'' DEDİ.
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, ''Bu iktidar demokrasiyi ortadan kaldırırken, Cumhuriyet'in, Atatürk'ün, Demokrat Parti'nin, Türkiye'nin bütün kazanımlarını peşkeş çekerken, özelleştirme adı altında ülkeyi mahvederken, Meclis'teki iki parti sadece tiyatro oynuyor, artistlik yapıyor'' dedi.
Zeybek, Kütahya milletvekili adaylarının tanıtımı için Gediz ilçesinde, partisinin İl Başkanlığınca düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin, dönemin ABD Başkanı George Bush'un isteği doğrultusunda kurulduğunu iddia etti.
ABD'nin, AK Parti hükümetlerini destekleyerek Türkiye'yi, Ortadoğu'yu ve bütün dünyayı kontrol altına alıp pazar oluşturmak ve sömürmek istediğini ileri süren Zeybek, şöyle konuştu:
''Amerika bu iktidara birtakım görevler verdi. O görevleri de adım adım yapıyorlar. Başbakan RTE. Kimdir bu RTE? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. Sayın RTE, (Ben Bütün Ortadoğu'nun eş başkanıyım) diyor. Ben de o zaman dedim ki, 'geçiniz'. Sen eş başkanı değilsin, peş başkanısın. Anladım ki, Türkiye'yi şeytani güçlere peşkeş çeken başkanmış. Bush'un eş başkanı. Atlantik ötesinden gelen Bush'un eşkıyalarının Irak'ı bombalaması sırasında suçsuz insanları 4 bin 800 uçağa Türkiye üzerinden bombalattılar. Başbakan şimdi başkanlık sistemi istiyor. Bu ülke adım adım bölünmeye gidiyor. Bu iktidar demokrasiyi ortadan kaldırırken, Cumhuriyet'in, Atatürk'ün, Demokrat Parti'nin, Türkiye'nin bütün kazanımlarını peşkeş çekerken, özelleştirme adı altında ülkeyi mahvederken, Meclis'teki iki parti sadece tiyatro oynuyor, artistlik yapıyor.''
İktidarın iç ve dış politika uygulamalarının yanlış olduğunu savunan Zeybek, ''Şeytani güç Amerika'nın Türkiye'de kurdurduğu iktidara oy vermeyin'' diye konuştu.
Zeybek daha sonra partisinin Kütahya milletvekili adayları Hüseyin Tüysüz, Hüseyin Zengin, Servet Bilgin, Ahmet Çoban ve Münevver Gürsoy Azmioğlu'nu tanıtarak, destek istedi.
Toplantıda, DP Kütahya İl Başkanı Atila Palangalı, Gediz İlçe Başkanı Kadir Azmioğlu, il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileriyle vatandaşlar hazır bulundu.
-''RTE'DEN TÜRKİYE'Yİ KURTARMAK BİZİM BOYNUMUZUN BORCU, BİZİM GÖREVİMİZ VE İLK İŞİMİZ OLACAK''-
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, ''RTE'den Türkiye'yi kurtarmak bizim boynumuzun borcu, bizim görevimiz ve ilk işimiz olacak'' dedi.
Zeybek, partisinin Kütahya İl Başkanlığınca, Simav ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir yol ayrımında olduğunu belirterek, DP iktidarının yaptığı hizmetlerle güçlenen, sanayileşen, çoğalan, kudretli bir ülke haline gelen Türkiye'nin, hem bölgenin hem Türk dünyasının lideri olma yolunda adımlar atarken önünün kesildiğini iddia etti.
Doğru Yol Partisi (DYP) ve Anavatan Partisi'nin birleşmesinden aldıkları güçle yeniden iktidara geleceklerine inandıklarını anlatan Zeybek, iktidara gelmeleri halinde Türkiye'nin yeniden kudretli bir ülke, büyük Türkiye haline geleceğini söyledi.
Zeybek, ''Önce alanı bir temizlememiz lazım. Önce Türkiye'nin başına musallat edilen bu RTE'den Türkiye'yi kurtarmamız lazım. RTE'den Türkiye'yi kurtarmak bizim boynumuzun borcu, bizim görevimiz ve ilk işimiz olacak'' dedi.
İktidarın, ABD menşeli yabancı alışveriş merkezlerine imkan hazırlamak için esnafı yok ettiğini öne süren Zeybek, iktidara gelirlerse geçmişte yaptıkları gibi yeniden esnafa ucuz değil, faizsiz kredi vereceklerini ve bütün faiz borçlarını sileceklerini söyledi.
-GÜMÜŞ ÜRETİM TESİSİNDEKİ SİYANÜR TEHLİKESİ-

Zeybek, bankaların ülke topraklarını sömürmesinin ve ele geçirmesinin önüne geçeceklerini belirterek, şöyle konuştu:
''Yeter bu faizcilerin milletin kanını emdiği, defolsunlar gitsinler. Bankalarımızı geri alacağız ve esnafımızı dirilteceğiz. Yeniden milli sermayeye destek vereceğiz. DP iktidarlarının yaptığı her şeyi bunlar sattı. Bakınız şimdi şu yaşadığımız tehlikeye. En yakın örnek. Yandaşlara satılan gümüşten ötürü ve sadece kar düşünen ve halkın karşı karşıya kalacağı tehlikeyi düşünmeyen, kan emiciler yüzünden bakınız sadece Kütahya'mız değil, bütün çevre tehlike altındadır. Biz eğer bu Amerikan şirketlerine köle olan bir ülke olarak yaşamaya devam edersek, yani RTE'nin yönettiği bir ülkede yaşarsak, bütün dünya ile birlikte Türkiye'miz yaşanılabilir bir ülke olmaktan çıkacak. Feryat ediyorum. Bunu ilan ediyorum. Bunu herkes anlasın artık. Ama biz geleceğiz inşallah. Yeniden devlet yatırımı yapacağız.''
Konuşmasını tamamlayan Zeybek, daha sonra partisinin Kütahya milletvekili adaylarına destek istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com