Atay; “özlem Çayı Aydın’da Aktı”

Atay; “özlem Çayı Aydın’da Aktı”
AK Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun selde kullanılamaz hale gelen Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi konusunda yaptığı ‘kot farkı’ açıklamasını eleştirdi

AYDIN - AK Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun selde kullanılamaz hale gelen Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi konusunda yaptığı ‘kot farkı’ açıklamasını eleştirdi.

Türkiye’nin ve dünyanın bütün noktalarında inşa edilen hastanelerde zemin kattan aşağıda katlar bulunduğuna dikkat çeken Atay, “Belediye’nin alt yapı eksikliği söz konusu. Belediye Başkanımız herhalde Venedik’ten esinlendi.Bu görüntülerden sonra Aydın’a turistte getirilir. Özlem Çayı Aydın’da aktı” dedi.

Cerrahi müdahale gereken çocukların Atatürk Devlet Hastanesi’nde, cerrahi müdahale gerekmeyen çocukların ise Aydın Devlet Hastanesi’nde tedavi edildiğini belirten Atay, “Vatandaşımız eziyet çekmekte. Bu vebal tamamen belediye başkanımızın omuzlarındadır. Bu sorunu basit bir şekilde ‘kot farkı’ olarak nitelendirip halkı mahkum etmeye hakkı yoktur. Ortadaki sorunu orta oku düzeyinde fizik okuyan öğrenciler bile çözebilir. Kendisinin bunu çözecek kadrosu yoksa, ortaokul düzeyinde bilgi yarışması düzenlesin” diye konuştu.

Kendisinin sel anında Kadın Doğum ve Çocuk Hastaneleri bölgesinde bulunduğunu ve telefonuyla video çektiğini ifade eden Atay, bu görüntüleri basın mensuplarına izletti. Görüntülerde Aydın’ın Venedik’i andırdığını belirten Atay, “Başkanımız herhalde Venedik’ten esinlendi. Bu görüntülerden sonra Aydın’a turistte getirilir. Özlem Çayı Aydın’da aktı” ifadelerini kullandı.

Atay, Başkan Çerçioğlu’nu göreve çağırarak, Aydın halkını bu görüntülere mahkum etmeye kimsenin hakkı olmadığını söyledi.

OTOGAR KONUSU

Aydın Belediyesi tarafından Çeştepe Belde Belediyesi sınırları içerisinde yapılan yeni Aydın Şehirlerarası Otogar inşaatının Çeştepe Belediyesi tarafından 'yapı izni' olmadığı için mühürlendiğinin hatırlatılması üzerine konuşan AK Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, belediye meclis üyelerinden aldıkları bilgiler doğrultusunda temel atma törenine katılmadıklarını söyledi.

Yeni otogar binasının ‘kaçak inşaat’ olarak nitelendirilebileceğini ifade eden Atay, “Halka zulmeden karşılığını bulmuştur. Büyükşehir olma sürecinde ilerleyen Aydın Belediye Başkanı’nın böyle bir hata yapma lüksü yoktur. Hiç kimse Çeştepe Belediyesi’ni sorgulayamaz. AK Parti’li bir belediye bunu yapsa adı ‘hizmeti engellemek’ olurdu. Ancak bunu yapan CHP’li bir belediye” dedi.

Aydın’a hizmet için otogar konusunda Milli Emlak Müdürlüğü ile iktidar partisi olarak görüştüklerini kaydeden Atay, Aydın’a hizmetin kutsal olduğunu ifade etti.

AK Parti Aydın İl Başkanı Atay'ın düzenlediği toplantıya AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Sami Üner ile parti yöneticileri katıldı.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com