Ata'ya çelenk bile izne bağlandı

Ata'ya çelenk bile izne bağlandı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, “Üç gündür benim partililerim 19 Mayıs’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunabilmek için valiliklerden ve kaymakamlıklardan izin peşinde koşuyorlar. Türkiye bugün izinle 19 Mayıs’ın kutlandığı bir noktaya gelmiştir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında ekonomik gelişmeleri değerlendirerek, “Hükümet ekonomideki gelişmeleri küçümsemeye, ciddiye almamaya devam ediyor. Caka satarak işleri götürmeye çalışıyor” dedi.

“İspanya, Yunanistan’daki gelişmelerin Türkiye’ye etkisi olur mu?” sorusuna Öztrak, “Bu gelişmelerin Türk ekonomisine etkisi olacaktır. Bu kadar savunmasız yani dünyanın en büyük ikinci cari açığıyla bu konjonktüre yakalandığı için bu gelişmelerden çok olumsuz etkilenebilir. Türk ekonomisi dışarıdan büyümesini sürdürmek için hükümetin senaryosunu üzerine kurduğu varsayımların gerçekleşmemesi sonucunda sert fren yapmak zorunda kalabilir. Çok tehlikeli bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte hükümetin artık standart yaklaşımları bir yana bırakıp ekonomide gereken önlemleri alarak sert bir düşüşün önüne geçmesi gerekir diye düşünüyorum” dedi.

"BU İSTİHBARAT KİMDEN GELMİŞTİR?"

“Uludere’de istihbaratı kim verdiği tartışması var, ne diyorsunuz?” sorusuna Öztrak, şu yanıtı verdi:

“Uludere meselesi baştan itibaren CHP olarak soruyoruz, bu istihbaratın nereden geldiği belli olması lazım. Bu istihbarat hangi istihbarata göre Türkiye kendi vatandaşlarına terörist muamelesi yapmıştır. Bunun ortaya çıkması lazım. Bu mesele ciddidir, bu mesele kafa karıştıracak açıklamalarla aşılacak bir mesele de değildir. Türkiye başka bir ülkeden aldığı istihbaratla yanlışlıkla kendi vatandaşını vurmuş mudur, vurmamış mıdır, bu istihbarat kimden gelmiştir, bu konular mutlaka açıklığa kavuşturulmadır.”

“Bir yasa tasarısı verildi, avukat olmadan da karar alınabilecek, ne diyorsunuz?” sorusuna Öztrak, “Hükümet işine geldiği zaman yargının mevcut işleyişini değiştirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor ama şu anda kendi işine gelen kararın alınması için ama bakın şu anda milli irade tutuklu, hükümetin yargıya müdahalesi ile ilgili acı gelişmelerdir” dedi.

Acı bir 19 Mayıs sürecinde olunduğunu iddia eden Öztrak, “Üç gündür benim partililerim 19 Mayıs’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunulabilmek için valiliklerden ve kaymakamlıklardan izin peşinde koşuyorlar. Türkiye bugün izinle 19 Mayıs’ın kutlandığı bir noktaya gelmiştir. Bu üzücü ve ürkütücüdür” diye konuştu.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com