'Ata'yı anmak ne zamandır izne tabi!'

'Ata'yı anmak ne zamandır izne tabi!'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği kapsamında düzenlenen Halk Yürüyüşü'ne katılmak üzere geldiği Samsun'da, "Atatürk'ü anmak ne zamandan beri izne tabi" dedi.
Özel uçakla Samsun Çarşamba Havaalanı'na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yüzlerce partili tarafından davul zurna eşliğinde karşılandı. Ardından yaklaşık 300 araçlık konvoyla Tekkeköy İlçesi'ne gitti. CHP'li Tekkeköy Belediyesi tarafından yaptırılan ve müze olarak kullanılan Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin birebir aynısı olan evi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, toplanan kalabalığa ve gençlere seslendi.

Evin ikinci katındaki balkondan hitap eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Ülkenize sahip çıkın. Çok zor koşullardan geçiyoruz. Beraber ülkemize sahip çıkacağız. Mücadelemizi beraber yapacağız. Sizler haksızlıklar karşısında direnebilen güçlü insanlarsınız. Haksızlıklara direneceğiz. Mustafa Kemal'in 'Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir' sözüne uygun birer genç olalım" dedi. 
 
KUL HAKKI YEMEMEYİ TEMEL İLKE EDİNDİK 
 
Tekkeköy Belediyesi tarafından yaptırılan bin 200 kişilik spor salonunun açılışını yaptı. Açılışta kurban kesilip dua edildi. Kesilen kurbanın kanı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun alnına sürüldü.

Açılışın ardından salonda bulunan yaklaşık iki bin kişiye hitap eden Kılıçdaroğlu, CHP'liler olarak kul hakkı yememeyi temel ilke edindiklerini belirterek, "Biz bu milletten toplanan her kuruşu, vergiyi millete vermeyi bir görev adlediyoruz. Biz yolsuzlukla mücadele etmeyi, insana hizmet etmeyi kutsal bir görev sayıyoruz. Herkesin çalışmasını üretmesini, gençlerimizin iş güç sahibi olması bizim temel hedefimiz. Biz CHP'liler olarak Anadolu'da her insanın mutlu yaşamasını istiyoruz" dedi. 
 
Bugünün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olduğunu hatırlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Gençler bizim umudumuz. Gençlerimiz çalıştığı sürece, siyasete ilgi gösterdiği sürece, sorunlarla ilgilendiği sürece korkmaya hakkımız yok. Çünkü bu ülkenin güvencesi gençlerdir. Gençler siyasetle ilgilenmesin diyorlar. İlgilenecekler. Olaylara karışmasın. Doğru, vurmasın kırmasın olaylara karışmasınlar. Düşüncelerini özgürce söylesinler. Onların yeri hapishaneler değil, meydanlar olmalı" diye konuştu. 
 
"KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ" 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, insanın rengi, inancı, etnik kimliği ne olursa olsun o insanı seveceklerini ve 75 milyonu kucaklayacaklarını da dile getirerek, "Türkiye barış ülkesi olmalı. Bizim inancımızda siyasi felsefemizde insana kin duymak yok. İnsanı sevmek vardır" dedi. 
 
Kılıçdaroğlu, "Kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayacağız. Birlikte huzur, barış içinde yaşamak istiyoruz. Yaşamanın yolu birbirimizi saymadan, saygı duymaktan geçer. Bu ülke kolay kurulmadı" diyerek sözlerine şöyle devam etti: "Dedelerimizin, şehitlerimizin kanıyla bedel ödeyerek kuruldu. O bedelden ders almalıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün heykellerine bir çiçek, bir karanfil bırakacağız. 'Önceden izin alacaksınız' dediler. Ne izni. Atatürk'ü anmak ne zamandan beri izne tabi. Buna izin vermeyeceğiz. Herkesi seveceğiz. Herkesle kucaklaşacağız. Bizim yüreğimizde insan sevgisi var. İnsanla beraber yola çıkacağız. Ayrılık, gayrılık değil; Ülkenin çıkarları için mücadele edeceğiz. bunu yaparsak birbirimizi kucaklamış olacağız." 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu karayoluyla Atakum ilçesine gitti.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com