Ateş başında ekmek mücadelesi

Ateş başında ekmek mücadelesi
Bunaltıcı hava sıcaklıklarına rağmen, bazı meslek mensupları ateş karşısında bile işlerini yapmaya devam ediyorlar.Tavşanlı'da fırıncılar yaklaşık 45 dereceyi bulan sıcak ortamda her gün ilçenin ekmek ihtiyacını karşılayabilmek için adeta sıcağa meydan

Bunaltıcı hava sıcaklıklarına rağmen, bazı meslek mensupları ateş karşısında bile işlerini yapmaya devam ediyorlar.
Tavşanlı'da fırıncılar yaklaşık 45 dereceyi bulan sıcak ortamda her gün ilçenin ekmek ihtiyacını karşılayabilmek için adeta sıcağa meydan okuyor.
Tavşanlı'da vatandaşlar, hava sıcaklığının aşırı yüksek olmasından dolayı dışarı bile çıkamazken, fırıncılar ateşle birlikte her gün binlerce vatandaşın sofrasına götürdüğü ekmeği üretmek için zorluklara karşı çalışıyor.
Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği ilçede fırıncılar sıcaklardan olumsuz etkilendiklerini söylediler.
Ateşle birlikte çalışan fırıncılar, mesleklerinin zor olmasına rağmen, ekmek parası kazanmak için çalıştıklarını ifade ettiler.
Tavşanlılı fırıncılar, 'Vatandaşlar sıcak havada dışarı çıkamazken, biz ekmek parası için ateşin yanında çalışıyoruz. İlçedeki aşırı sıcaklardan çok etkileniyoruz.
 Ama başka çaremiz yok, ekmek paramızı kazanmak için buna katlanmak zorundayız. Hayat mücadelesi çok zor. Bununla mücadele etmek de bizim kaderimiz olsa gerek' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com