Ateş düştüğü yeri yakıyor!

Ateş düştüğü yeri yakıyor!
Tunceli'deki saldırıda şehit düşen 30 yaşındaki Cem Kerman'ın ölüm haberini duyan ailesi yıkıldı.

Tunceli'de, PKK'lı teröristlerin halı sahada futbol maçı yapan polislere açtığı ateş sonrası şehit olan komiser 30 yaşındaki Cem Kerman ve 1 yıllık eşi aynı yaştaki Dilay Kerman'ın Edirne'deki ailesi acı haber ile yıkıldı. Acılı baba Ercan Kerman. Bu terörü bitirmeyenler utansın" dedi.

Tunceli Munzur Mahallesi'nde 21.40 sıralarında üzeri kapalı halı sahada futbol oynayan polislere üzerlerine asker kıyafeti giydiği belirtilen PKK?lı teröristler, uzun namlulu silahlarla saldırdı.Çıkan çatışmada Tunceli Emniyet Müdürlüğü?ne bağlı Cinayet Büroda görevli komiser Cem Kerman ile kendisini izlemeye gelen Zihinsel Engelliler Sınıf öğretmeni eşi Ankaralı Dilay Kerman şehit oldu. Şehit haberini ise Cem Kerman'ın Edirne Meydan Mahallesi Asmalı Mescit Sokak üzerindeki tek katlı müstakil evde yaşayan zücaciyecilik ile uğraşan baba Ercan ve anne Gülsen Kerman, haber kanalının son dakika verdiği haberden öğrendi.Kısa süre sonra ise eve sağlık ekipleri ile birlikte gelen Emniyet Müdür yardımcıları ve çok sayıda polis memuru ise oğlu ve gelinlerini şehit edildiğini doğruladı. Acılı anne ve babaya ise görevli sağlık memurları sakinleştirici iğne vurdu. Acı haberi alan Kerman ailesinin yakınları ve komşuları ise eve akın etti.

19 EYLÜL EVLİLİK YILDÖNÜMLERİ

1 yıl önce Adapazarı'ndan Tunceli'ye tayin olan komiser Cem Kerman, 19 Eylül günü hayatını öğretmen Dilay Kerman ile birleştirdi. Ardından ise evli çift Tunceli'ye giderek görevlerine başladı.Ancak 15 gün sonra evlilik yıldönümlerini kutlamayı planlayan çifti ölüm ayırdı.

"TERÖRÜ BİTİRMEYENLER UTANSIN"

Oğlu ve gelinlerini şehit edildiği haberi ile yıkılan Kerman ailesini ise yakınları sakinleştirmeye çalıştı. baba Ercan Kerman, ?Söyleyecek pek fazla bir şey yok. Bu terörü bitirmeyenler utansın. Gerçi onlarda da utanma duygusu yok gibi, vicdanlarını karartmışlar. Sayı hesabı, parmak hesabı,kelle hesabı yapılır hale geldi. Acımız çok büyük. 19 Eylül'de evliliklerini 1'nci yıl dönümü olacaktı. Bizde eşim ile evlilik yıl dönümlerine hediye hazırlıyorduk, onları gönderecektik"dedi.

HABER KANALINDAN ÖĞRENDİLER

Baba Kerman sözlerini şöyle sürdürdü: ? Bu akşam televizyonda alt yazıyı gördükten sonra ne geline nede oğluma ulaşabildik. Telefon çalıyor açan yok. Sonra merak etmeye başladık. Ardından da haber geldi. Metanetli olmak gerekiyor ama niye bu zor sorular bize soruluyor diye de düşünüyorum.Oğlum akademiyi bitirdi. Sakarya?da göreve başladı. 5 yıl sonra tayin istediler gelinimiz KPSS ile öğretmen oldu. Onun tayini çıksın diye. Ankara veya İstanbul yazsalar çıkmazdı. Onun için Tunceli yazdılar" dedi.

Dilay Kerman'ın ailesinin Ankara'da yaşadığı belirtildi. Cenazenin Salı günü öğlen namazının ardından Edirne'de toprağa verileceği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com