“Ateş düştüğü yeri yaktı”

“Ateş düştüğü yeri yaktı”
Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilciliğince yapılan eylemde Diyarbakır'daki hain saldırı lanetlendi. Açıklama yapan İl Temsilcisi Mehmet Karabekir, “Sanki hiç bir şey olmamış gibi olaya tepkisiz kalan vatandaşlara da yazıklar olsun” dedi

Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilciliğince yapılan eylemde Diyarbakır'daki hain saldırı lanetlendi. Açıklama yapan İl Temsilcisi Mehmet Karabekir, “Sanki hiç bir şey olmamış gibi olaya tepkisiz kalan vatandaşlara da yazıklar olsun” dedi.
Diyarbakır'da güvenlik güçlerimize yapılan hain saldırı neticesinde 13 vatan evladımızı şehit eden teröre tepki yağıyor. Hain saldırıyı kınayan Kamu-Sen Kütahya İl Temsilciliği, Kütahya Zafer Meydanı Valilik Önünde toplanarak saldırıya tepki gösterdi. Kamu-Sen İl Temsilcisi Mehmet Karabekir saldırıya tepki göstermeyen vatandaşları tepki göstererek Sanki hiç bir şey olmamış gibi, sanki 13 aileye, ocağa ateş düşmemiş gibi davrananlara yazıklar olsun. Tepkisiz kalanlara yazıklar olsun. Tepki göstermemiz için her eve bir şehidin girmesi mi gerekir” şeklinde tepki gösterdi.
Daha sonra hazırladıkları basın açıklaması metnini okuyan Karabekir açıklamasında şunları ifade etti; “Diyarbakır'ın Silvan ve Kulp ilçeleri arasında arama yapan askerlerimizi pusuya düşüren köpek sürüsü; 3'ü uzman erbaş, 10'u er olmak üzere 13 yiğidimiz daha toprağa düşürdü. Aynı saldırıda 2'si ağır olmak üzere yedi askerimiz de yaralandı. 12 Haziran milletvekili seçimlerinden bu yana PKK çetesinin saldırılarıyla verdiğimiz şehir sayısı 24 oldu. İkisi asker üç kamu görevlisi de terör örgütü tarafından kaçırılmış durumda. Yıllardır gencecik evlatlarımızı kurban verdiğimiz terör, her geçen gün azgınlığını ve cüretini artırarak devam ediyor. Terör örgütünün destekçisi bölücü köpekler ise üst üste kopardıkları tavizlerle her geçen zaman daha da şımarıyorlar. Ülkemizi idare edenlerin korkak ve dirayetsiz politikaları sayesinde, Türk Devleti ve Türk milleti her geçen gün biraz daha mevzi kaybediyor. Bölücü hainler artık gizlemedikleri heveslerini ve planlarını yüksek sesle salyalarıyla zırvalarken, devletimizi idare sorumluluğunda olanlar, bölücü örgütün taşeronlarıyla müzakere aşkına tutuşmuş durumdalar. PKK bir yandan askerimize, polisimize, hem de gündüz gözüne hem de şehir merkezlerinde saldırırken, çocuk katili elebaşı devletle “mutabakat imzaladım” diyerek deklarasyon yayınlayabiliyor. “Kardeşi kanı dökülüyor” zırvasıyla terörle mücadele unsurlarımızı ve azmimizi rencide eden açılımcılar gelinen vahametin başta gelen sorumlularıdır. Bu zillet sahipleri unutmasın ki; bugün zihinleri bulandırabilirsiniz, idrakleri köreltebilirsiniz, ancak tarih ve milli vicdan sizi en ağır tenkit ve tahkirle yad edecektir” dedi.
Yapılan protestoya Kamu-Sen İl Temsilciliği üyelerinin yanı sıra Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Alıç ve üyeler katılırken bazı vatandaşlar da protesto eylemini kenarda seyretmekle yetindi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com