Atık yönetim çalıştayı EOSB'de yapıldı

Atık yönetim çalıştayı EOSB'de yapıldı
Çevre için çalıştay Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde (EOSB) yapıldı.

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Eskişehir Organize Sanayi Bölge (ESOOSB) Müdürlüğü’nde “Atık Yönetimi Çalıştayı” düzenlendi. ESO Toplantı Salonu'nda yapılan çalıştayda tehlikeli ve tehlikesiz atıkların yönetimi sanayicileri, akademisyenlerin ve devlet temsilcilerin katılımıyla derinlemesine incelendi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından organize edilen çalıştayın açılışında konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamza Yılmaz, ülkemizin gelişmekte olan bir ülke olduğunu belirterek sanayileşmenin henüz tamamlanmadığını vurguladı. Yılmaz, “Bir yandan sanayileşerek istihdama katkı sağlanması diğer yandan da en önemli yaşam kaynağımız olan çevremizi korumak zorundayız” dedi.

Açılışta konuşan ESO Başkanı Savaş Özaydemir ise çevreyi kirletmeden bir sanayi oluşturmanın kirliliği daha sonra temizlemekten daha ucuz olduğuna dikkat çekti.

Uluslararası rekabette oyunun kurallarından birinin de çevreye saygılı üretim olduğu işaret eden Özaydemir, yüzde 60 ihracat gerçekleştirdiğimiz Avrupa’da çevresel şartlara uygun üretim yapmayanların artık mallarının satılmadığı bilgisini verdi. Özaydemir, “ Eskişehir OSB’de havayı ve suyu kirletmeden üretim yapılmasını destekliyoruz. Bu konuda arıtma tesisimiz ve çevre yönetim sistemimiz önemeli görevler üstlenmekte” diye konuştu.

Yapılan açılış konuşmalarından sonra gerçekleştirilen çalıştay 2 otumum şeklin de tüm gün sürdü. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com