"Atkıları insanlar ısınsın diye değil..."

"Atkıları insanlar ısınsın diye değil..."
Beşiktaş tribün lideri Alen Markaryan çarpıcı konuştu.

Beşiktaşlı taraftarlar, Van'daki depremzedeler için iki TIR dolusu malzeme topladı.

Beşiktaş'ın tribün liderlerinden Alen Markaryan, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, depremden sonra Van'a ilginin azaldığını gördüklerini belirterek, ''Tekrar dikkati oraya çevirmek için karar aldık. Kızılay ile görüştük. Nelerin gerektiği konusunda bilgi aldık. Gerekli izinler alındıktan sonra öncelikle Kızılay üzerinden hesap açıldı. Daha sonra 'Galatasaray maçına elin boş gelme' sloganıyla kampanya yaptık. Bu kadar ilginin olacağını tahmin etmiyordum. Buraya gelen kolilerde, battaniye içinde şiirler, paltoların cebine sıkıştırılmış şekerler bile var. Duygulu anlar yaşadık'' dedi.

Markaryan, yardım malzemeleri içinde yataktan çocuk çorabına, kuru bakliyata kadar her şeyin bulunduğunu ifade ederek, özetle şunları söyledi:

''Süleyman Seba Spor Salonu'nda yarım kamyon malzeme var. Kızılay'da iki kamyona yakın mal var. Biz bir TIR düşünmüştük, ama iki TIR oldu. Şimdi malzemelerin ne zaman yola çıkacağını konuşuyoruz. Isıtıcı da var. Herkes gönlünden ne kopmuşsa onu getirmiş. Beşiktaş taraftarları olarak güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Soğuktan ısınmaya çalışırken yanarak ölen, soğuktan donarak ölen, enkaz altında kalan insanların halini gördükten sonra bir şeyler yapmak gerekiyordu. Fenerbahçe maçında atkıları da insanlar ısınsın diye değil, gönlümüzün sıcaklığından kopan hareketi bütün Türkiye ve Van'dakiler görsün diye attık.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com